سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
 
صفحه اصلی
معرفي استان
معرفی شهرستان ها
مفاخر و بزرگان
اخبار
مقالات و پژوهش ها
گالری تصاویر
نقشه استان
میراث استان ها
میراث فرهنگی ..................
شرح خدمات معاونت
بناها و محوطه های تاریخی
موزه های استان
مردم شناسی
خدمات و فرها و گردش کار
صنایع دستی .....................
شرح خدمات معاونت
صنایع دستی استان در یک نگاه
هنرهای بومی استان
آموزش صنایع دستی
فروشگاه های صنایع دستی
معرفی هنرمندان
خدمات و فرم ها و گردش کار
گردشگری .......................
شرح خدمات معاونت
جاذبه های طبیعی استان
دفاتر خدمات گردشگری
اماکن اقامتی استان
اماکن پذیرایی استان
واحدهای بین راهی
ستاد هماهنگی خدمات سفر
مسیرهای گردشگری
خدمات و فرها و گردش کار
سرمایه گذاری ...................
شرح خدمات معاونت
فرصت های سرمایه گذاری
تسهیلات
حوزه فنی
طرح های شاخص سرمایه گذاری
بسته های سرمایه گذاری
خدمات و فرم ها و گردش کار
کمينه   
 
بناها و محوطه های تاریخی
موزه های استان
مردم شناسی
صنایع دستی استان در یک نگاه
هنرهای بومی استان
فروشگاه های صنایع دستی
جاذبه های طبیعی استان
مسیرهای گردشگری
دفاتر خدمات گردشگری استان
اماکن اقامتی استان
اماکن پذیرایی استان
واحدهای بین راهی

 

سامانه های الکترونیکی
سامانه گردشگری مجازی آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری استان کرمانشاه
سامانه جامع دفاتر خدمات مسافرتی
اسناد و مدارک میراث فرهنگی
معرفی اماکن اقامتی
معرفی موزه ها و اماکن فرهنگی تاریخی
معرفی رستوران های بین راهی
معرفی بازارچه های صنایع دستی
معرفی روستاهای گردشگری
معرفی جاذبه های گردشگری
معرفی هنرمندان هنرهای سنتی
معرفی آثار دارای نشان ملی و بین المللی مرغوبیت کالا

 

سيد مرتضي نجومي
کمينه   
مجتهد و هنرمند خطاط کرمانشاهی که در سال 1381 به عنوان چهره ماندگار عرصه هنر خوشنويسي برگزيده شدند در 5 آذر 1307 شمسي در كرمانشاه متولد شد. او فرزند علامه متقي سيد محمد جواد نجومي، فرزند علامه متقي سيد ميرزا اسماعيل نجومي است كه وي از همان اوان جواني مورد توجه بزرگان و در حوزه فضل و كمال انگشت نشان بود. به همين جهت علامه طهراني در كتاب طبقات اعلام الشيعه خود نام اورا در شمار بزرگان شيعه آورده است، در حالي كه بيش از 50 سال از او بزرگ تر بود. استاد علامه سيد مرتضي نجومي پس از تحصيلات ابتدايي به حوزه علميه كرمانشاه وارد شد و درس هاي حوزوي را نزد علماي شهر به خصوص نزد والدينش آموخت. سپس عازم حوزه مقدسه نجف اشرف شد و دروس نهايي سطح و مكاسب و كفايه را نزد اساتيد بزرگ آن ديار به اتمام رساند ودر درس هاي خارج فقه و اصول بزرگان نجف و آيات عظام هم چون آقا ميرزا محمد باقر زنجاني از بزرگ ترين شاگردان ميرزا محمد حسين نا ئيني و آيت الله آقا سيد محمود شاهرودي و آيت الله آقا سيد محسن حكيم و آيت الله آقا سيد عبدالعلي سبزواري و آيت الله خويي رضوان الله عليهم حاضر شد. وي به دليل علاقه پرشورش نسبت به آيت الله العظمي علامه آقا ميرزا محمد باقر زنجاني، بيش از 17 سال در درس ايشان حاضر شد و تقريرات درسي ايشان را نوشت. مرحوم علامه زنجاني هم تقريرات درسي او را مرتب مي خواند و او را تشويق مي كرد. به طوري كه ميرزاي زنجاني اجازه اجتهاد و به سيد نجومي عنايت كرد كه كمتر براي كسي آن اجازه اجتهاد را مي نوشت. علامه نجومي اجازه اجتهاد و نقل حديث را از آيات عظام ديگر نيز دريافت كرده است. استاد علامه نجومي هم چنين در خوش نويسي از بزرگ ترين خطاطان كشورهاي اسلامي است و آوازه حسن خط او چنان در كشورهاي اسلامي پيچيد كه كه او را از سرآمدان هنر خطاطي به شمار مي آورند. او بارها به دريافت جايزه ها و لوح هاي تقدير جهاني نائل آمده كه يكي از آن ها دريافت لوح تقدير از رياست محترم جمهور وقت، جناب آقاي هاشمي رفسنجاني است. علامه نجومي اً به عنوان عضو پيوسته فرهنگستان هنر ايران انتخاب گرديد. وی در 25  آبان 1388 در گذشت.
ازآثار او: كيمياي هستي در شرح حال خود، فيض قلم، مجموعه مقالات فارسي، سحر مبين نمونه هايي از دست نوشته هاي هنري تقريرات اصولي استادش ميرزاي زنجاني، تقريرات فقهي ميرزا زنجاني، رساله در غنا براي كنگره شيخ انصاري، رساله تصوير و تمثيل « مجسمه سازي و نقاشي » براي كنگره شيخ انصاري، رساله در نجاست خمر براي كنگره مقدس اردبيلي، رساله تعظيم شعائر براي كنگره فاضلين نراقيين، رساله در عنوان ماليات كه آيا از عناوين اوليه است يا ثانويه، رساله در بعد معنوي هنر رساله عرفان هنري انسان المؤمن در تفسير سوره المؤمن، مجموعه بسيار لطيف كشكول مانند مجمومه شعري از شعرهاي لطيف شاعران با عنوان هميشه بهار، كتب خطي به خط زيباي خودشان با عنوان هاي رياض العلماء و حياض الفضلاء در دو مجلد بزرگ كه بيش از 1800 صفحه را در 110 روز بازنويسي كرده است . رساله الانقاد از ميرزاي زنجاني رساله فروع علم اجمالي از ميرزاي زنجانی، كتاب استخارات سيد بن طاووس بناه المقاله العلويه تاليف علامه جمال الدين ابن طاووس، نشوه السلافه و محل الضافه از علامه شيخ محمد علي خيقاني نجفي فصل القضاء، در باره كتاب فقه الرضا تاليف علامه سيد حسن صدر اجازه سيد صدر براي علامه طهراني صاحب الذريعه تحفه الحكيم آيت الله العظمي حاج شيخ محمد حسين اصفهاني .