شنبه ، 02 تير 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری

موضوعات ارسال شده در آبان 1391

نشست تخصصی ناظران عالی پروژه ساماندهی طاق بستان برگزار شد
نشست تخصصی ناظران عالی پروژه ساماندهی مجموعه تاریخی-فرهنگی تاق بستان، دهم آبانماه در محل هتل جمشید کرمانشاه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی ...(ادامه)
تاریخ: 1391/08/14   گروه: میراث فرهنگی    توسط: rahman amiri    نظرات: 0
اقدامات انجام شده در طرح ساماندهی تاق بستان برای نجات تاق ها و سنگ نگاره ها
پس از بارشهای اخیر در شهر کرمانشاه، دریاچه تاق بستان مملو از آب شده و سیمای جدید این مجموعه پس از اتمام بخشهایی از پروژه ساماندهی، چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. ...(ادامه)
تاریخ: 1391/08/08   گروه: میراث فرهنگی    توسط: rahman amiri    نظرات: 0
آتشکده ساسانی کشف شده در تپه پلنگرد فوق العاده ارزشمند است
احسان احمدی نصر، سرپرست دفتر پژوهشهایی باستان شناسی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه اظهار داشت:   ...(ادامه)
تاریخ: 1391/08/07   گروه: میراث فرهنگی    توسط: rahman amiri    نظرات: 0
صفحه 1 از 3اولين   قبلي   [1]  2  3  بعدي   آخرين