جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/06/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 317 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمانشاه برگزار شد

آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمانشاه برگزار شد

 معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: بیش از 12 هزار نفر از دهمین نمایشگاه صنایع دستی کرمانشاه بازدید کردند.

 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروانه حیدری عصر روز دوشنبه 20 شهریور در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه که در محل نمایشگاه های بین المللی واقع در پارک شاهد برگزارشد، با اشاره به حضور 28 استان در این نمایشگاه، اظهارداشت: دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه در 116 غرفه از 15 لغایت 19 شهریورماه به مدت پنج روز دائر بود.
 
وی هدف از برپایی این نمایشگاه را با توجه به سیاست گذاری های سازمان مرکزی؛ توسعه، ترویج و حمایت از بازار فروش صنایع دستی عنوان کرد.
 
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه این نمایشگاه با استقبال گسترده ای از سوی مردم کرمانشاه مواجه شد، تصریح داشت: بیش از 12 هزار نفر از دهمین نمایشگاه صنایع دستی کرمانشاه بازدید کردند.
 
وی میزان فروش محصولات صنایع دستی را در 4 روز اول برپایی نمایشگاه، 285 میلیون تومان اعلام کرد.
 
حیدری خاطرنشان ساخت: در دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه، بیش از 30 رشته از جمله رشته های احجام چوبی، معرق، نمدمالی، شفال، گلیم بافی، البسه محلی، شیشه گری، حصیر بافی، کیف های جاجیمی، صنایع دستی دریایی و ... حضور داشتند. 
 
وی در پایان یادآورشد: علاوه بر این، 10 غرفه ورکشاپصنایع دستی نیز در این نمایشگاه فعالیت می کرد.
 
تصاویر مرتبط
  • آیین اختتامیه دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمانشاه برگزار شد