جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/06/20 نظرات: 0 نظر نمایش: 404 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نوآوری در حوزه صنایع دستی رونق بازار این محصولات را به دنبال دارد

نوآوری در حوزه صنایع دستی رونق بازار این محصولات را به دنبال دارد

 معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه:

نوآوری در حوزه صنایع دستی رونق بازار این محصولات را به دنبال دارد 
 
 
معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه گفت: نوآوری در حوزه صنایع دستی رونق بازار این محصولات را به دنبال دارد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، رضا رحیمی در مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه که در محل نمایشگاه های بین المللی واقع در پارک شاهد برگزارشد، به جایگاه زنان در فعالیت های صنایع دستی اشاره کرد و اظهارداشت: زنان در تاریخ کشور نقش زیادی داشته اند، به برکت انقلاب اسلامی و توسعه مدرنیته، توسعه تحصیلات بانوان در طول این سالها زیاد بوده است. 
 
وی با بیان اینکه مشکلاتی در سطح کلان در کشور وجود دارد اما ظرفیت های بسیاری در حوزه اشتغال داریم، ادامه داد:در این حوزه بانوان در کل کشور از سرنوشت سازترین مجموعه ها هستند. 
 
معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه به اختصاص یک و نیم میلیارد دلار توسط دولت و با اذن مقام معظم رهبری برای ایجاد مشاغل خرد و متوسط اشاره کرد و  تصریح داشت: صنایع دستی در این اعتبار جزء اولویت ها است که امیدوار هستیم از این ظرفیت بخوبی استفاده کنیم. 
 
وی افزود: صنعتی مانند فرش در نقطه نقطه ایران وجود دارد اما در برخی از مناطق بیشتر روی آن تمرکز شده است و از آن به عنوان یک برند استفاده می کنند، ما هم می توانیم از گلیم و دیگر هنرهای دستی که در استان بیشتر روی آن تمرکز شده است بعنوان برند استفاده کنیم. 
 
رحیمی با تاکید بر اینکه اشتغال دولتی محدود است، خاطرنشان ساخت: با تلاش دولت و توفیقاتی که در بحث سرمایه گذاری خارجی خواهیم داشت، شاهد استفاده بیشتر جوانان از این فرصت ها می باشیم. 
 
وی بر لزوم نوآوری در بخش صنایع دستی تاکید کرد و متذکرشد: نوآوری می تواند به رونق بازار صنایع دستی منجر شود. 
 
معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: امروز صنایع دستی جزء کارهای لوکس محسوب می شوند که باید در آن نوآوری وجود داشته باشد تا رضایت مشتری را به دنبال بیاورد. 
 
وی اضافه کرد: در زنجیره آموزش، تولید و فروش صنایع دستی، مشکل اصلی در فروش است که باید با کیفیت بالا و قیمت پائین محصولات مشتری مداری کرد. 
 
رحیمی در پایان یادآورشد: نمی شود در بحث شغل و تولید وارد شد اما به دو مولفه ی کیفیت و پائین بودن قیمت توجه نداشته باشیم. امیدوار هستیم رقم سنگین تری از تولید ناخالص ملی به صنایع دستی تعلق پیدا کند.
 
تصاویر مرتبط
  • نوآوری در حوزه صنایع دستی رونق بازار این محصولات را به دنبال دارد