جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1396/06/21 نظرات: 0 نظر نمایش: 374 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
برترین های دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه معرفی شدند

برترین های دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه معرفی شدند

غرفه داران برتر و صنایع دستی پرفروش دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی کرمانشاه معرفی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، عصر روز دوشنبه (19 شهریور ماه) مراسم اختتامیه دهمین نمایشگاه صنایع دستی و هنرهای سنتی کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین استانی در محل نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه واقع در پارک شاهد برگزارشد.
در این مراسم غرفه داران برتر و صنایع دستی پرفروش حاضر در این نمایشگاه معرفی شدند.
در رشته قلمزنی مهدی ابراهیمان از استان سمنان، در رشته حصیر بافی حوری نظرکرده از استان گیلان،نساجی نمد دست دوز اسماعیل کوثری از استان سمنان، کلثوم زیتونی در رشته رودوزی های الحاقی از استان یزد، در رشته ترمه طیبه عزیزی از استان یزد، در رشته معرق و منبت سیامک فرساد از استان اردبیل و در رشته ورنی بافی عباداله صادقی از استان آذربایجان شرقی بعنوان غرفه داران برتر شناخته شدند و با اهداء تندیس و لوح از آنان تقدیر شد.
همچنین در بخش ورکشاپ، در رشته طراحی چوب اشکان مرادی از کرمانشاه، در رشته احجام چوبی پیمان محمدی از شهرستان کنگاور، در رشته آئینه کاری کامران امیریان از استان کرمانشاه، فهیمه تختایی در رشته کپو بافی از خوزستان، در رشته گره چینی محمد ثمری از استان کرمانشاه مورد تجلیل قرار گرفتند.
در این مراسم، از شب بو مرادی به عنوان صنعتگر برتر و اولین بانوی رشته چاقو سازی در شهرستان دالاهو تقدیر شد.
گفتنی است؛ غرفه معرق چوب از صنعتگر کرمانشاهی بهنام پرویزی به عنوان پروفروش ترین غرفه این نمایشگاه معرفی شد.
 
تصاویر مرتبط
  • برترین های دهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه معرفی شدند