سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/01/02 نظرات: 0 نظر نمایش: 85 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بازید معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از محوطه جهانی بیستون

بازید معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از محوطه جهانی بیستون

 معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از روند خدمات رسانی به مسافرین نوروری در شهر تاریخی بیستون و شهرستان صحنه بازدید کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس مهرداد سالاری ظهر امروز (2 فروردین) با سفر به شهر تاریخی بیستون از نزدیک در جریان روند خدمات رسانی به مسافرین و میهمانان نوروزی در این شهر و مجموعه جهانی بیستون قرار گرفت

 

 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از روند مرمت پل تاریخی صفوی، نمادهای نوروزی سطح شهر، سرویس های بهداشتی، کمپ های هلال احمر، پایگاه انتظامی و پارکینگ پایگاه جهانی و نیز برنامه های نوروزی این پایگاه از جمله سیاه چادرها و نوروزگاه بازدید داشت.

 

 

وی در پایان این بازدید عملکرد ستاد خدمات سفر نوروز در شهر بیستون را مطلوب ارزیابی کرد.

 

 

شورش فرامرزی شهردار بیستون نیز در پایان این بازدید از اجرای برنامه های مختلف نوروزی در پایگاه جهانی با تعامل و همکاری با مدیریت پایگاه خبر داد و گفت: از امروز (پنج شنبه) نوروزگاه بیستون برنامه های خود را در دو شیفت صبح و بعد ظهر آغاز می کند.

 

 

وی تاکید کرد: در نوبت صبح اجرای برنامه های سنتی و آئینی و در نوبت عصر موسیقی محلی و استندآپ کمدی خواهیم داشت

 

 

به گفته این مسئولان هفت شب کنسرت رایگان در مجموعه جهانی بیستون از پنجم فروردین با حضور خوانندگان مطرح کشوری اجرا خواهد شد.

 

 

شهردار بیستون عنوان کرد: همچنین 40 غرفه عرضه صنایع دستی، سوغات، آش ها و شیرینی های محلی استان و تعدادی از استان های دیگر در  محوطه جهانی بیستون برپا شده است.

 

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه پس از بازدید از شهرتاریخی بیستون به شهرستان صحنه رفت تا از روند خدمات رسانی به مسافرین نوروزی در این شهرستان نیز بازدیدکند.

 

 
تصاویر مرتبط
  • بازید معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از محوطه جهانی بیستون