سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/01/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 139 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نوروز کجا بریم؟ / قوری قلعه غاری اعجاب انگیز با 65 میلیون سال قدمت

 غار قوری قلعه بزرگترین و شگفت انگیز ترین غار آبی آسیا با 65 میلیون سال قدمت در فاصله پنج کیلومتری شهر روانسر و دامنه کوه های سربه فلک کشیده شاهو واقع شده است.

 

این اثر یکی از هفت اثر طبیعی ملی ایران است که دمای مناسب داخل غار باعث شده که در طول تمام فصول سال گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب کند.

 

این غار کم نظیر علاوه بر داشتن جاذبه گردشگری، همواره مورد توجه غارنوردان، باستان شناسان، پژوهشگران و زمین شناسانی از داخل و خارج از کشور بوده است.

 

غارشناسان طول این غار را 12 کیلومتر و عمق آن را 3140 متر عنوان کرده اند.

 

قوری قلعه بین سالهای 1351 تا 1356 توسط گروهی از غارشناسان و جانورشناسان خارجی که در منطقه اورامانات درحال پژوهش بودند، کشف شد.

 

با گذر از دالان ورودی غار، مکان وسیعی به چشم گردشگران می آید که اطراف آن را قندیل هایی زیبا و دارای اشکال مختلف پوشانده است، این تالار را تالار مریم می گویند.

 

پس از تالار مریم در عمق هزار متری غار تالار دیگری است که حوضچه آبی مسحور کننده در آن قرار گرفته، از آنجایی که با دست زدن به هرکدام از قندیل های این بخش صدای یکی از الات موسیقی را می دهد آن را تالار "بتهوون" نامیده اند.

 

تالار عروس که از کریستال های سفید و زیبای بسیاری پوشیده شده در عمق 1500 متری غار قرار گرفته است.

 

هرچه که جلوتر می روی اعجاب این غار بیشتر می شود، در عمق 2700 متری غار چهار آبشار به ارتفاع 10 تا 12 متر وجود دارد.

 

در بخش دیگری از غار تونلی وجود دارد به نام تونل "برزخ" با طول 220 متر و عرض سه متر. در انتهای این تونل آب غار به سقف آن می رسد.

هرچند که تنها 500 متر از غار برای بازدید عموم آزاد شده اما گردشگران بسیاری در طول سال بویژه در ایام نوروز از آن بازدید می کنند