سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/01/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 131 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استقبال گسترده میهمانان نوروزی از معبد "آناهیتا"

استقبال گسترده میهمانان نوروزی از معبد "آناهیتا"

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان کنگاور از استقبال گسترده میهمانان نوروزی از بنای تاریخی معبدآناهیتا خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، منوچهر پاشایی با اشاره به اینکه شهرستان کنگاور دروازه ورود به کرمانشاه از سمت شرق استان است، اظهار کرد: در این راستا حجم فعالیت ستادخدمات سفر نوروز و تعداد مسافرین و میهمانانی که وارد این شهرستان می شوند بیش از سایر شهرستانهای استان است.

 

وی ادامه داد: غرفه های راهنمای گردشگران را در میدان ورودی شهر مستقر کرده ایم و شش هزار بروشور و نقشه راهنما را نیز برای توزیع بین گردشگران چاپ و در اختیار این غرفه ها قرار داده ایم.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی گردشگری شهرستان کنگاور تصریح کرد: در بحث اسکان میهمانان نوروزی چهار مدرسه را تجهیز و خانه معلم کنگاور را نیز بکار گرفته ایم.

 

وی تاکید کرد: علاوه براین، در میدان ورودی شهر کمپ های اسکان را مستقر کرده ایم.

 

به گفته این مسئول وجود چند واحد اقامتگاه های بوم گردی در روستای هدف گردشگری فش دیگر ظرفیت این شهرستان برای اسکان مسافرین نوروزی است.

 

پاشایی از استقبال گسترده گردشگران از معبد آناهیتا خبرداد و گفت: تاکنون نزدیک به چهار هزار نفر از این اثر تاریخی بازدید داشته اند.

 

وی با بیان اینکه در ورودی معبد آناهیتا 10 غرفه نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی برپا شده است، عنوان کرد: همچنین هر روز در دونوبت صبح و عصر اجرای برنامه های آئینی و محلی را خواهیم داشت

 

به گفته این مسئول 10 راهنمای گردشگر در داخل محوطه معبد آناهیتا اطلاعات لازم را در خصوص این اثر به میهمانان و مسافران نوروزی خواهند داد.

 

  وی به دیگر ظرفیت های گردشگری شهرستان کنگاور اشاره کرد و گفت: وجود چشمه های جوشان، سراب فش، سراب ماران، سراب کبوترلانه، تپه تاریخی گودین، پل کوچه و امامزاده ابراهیم از جمله جاذبه های مهم گردشگری شهرستان کنگاور هستند

 

 
تصاویر مرتبط
  • استقبال گسترده میهمانان نوروزی از معبد "آناهیتا"