سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/01/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 97 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
پنجمین جشنواره نوروزی بومی و محلی در سراب گروس صحنه

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه از برگزاری پنجمین جشنواره نوروزی بازی های بومی و محلی در سراب گروس صحنه خبرداد. 


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه،  بهرام بهروش با اعلام این خبر اظهار کرد: این جشنواره ساعت 10 صبح امروز  (12 فروردین) با حضور حسن سلیمانی عضو مجمع نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی،  مدیرکل ورزش و جوانان کرمانشاه ودیگر مسئولان محلی برگزار خواهد شد. 

وی هدف از برگزاری جشنواره های نوروزی بومی و محلی را شناساندن بازی های بومی و محلی، آداب و رسوم، صنایع دستی وهمچنين نواهای سنتی مناطق مختلف استان به مهمانان نوروزی عنوان کرد. 

به گفته این مسئول پیام جشنواره اشاعه فرهنگ غنی استان کرمانشاه به دگرمناطق وهمچنين احیای سنت ها و فرهنگ ارزشمند گذشتگان است.

رئیس هیات ورزش روستایی و بازی های بومی و محلی استان کرمانشاه به استقبال گسترده ای که تاکنون از این جشنواره ها در سطح استان شده اشاره کرد و گفت: از آنجایی که سراب گروس در یک منطقه گردشگری واقع شده و در ایام نوروز نیز میهمانان و گردشگران بسیاری از این سراب بازدید می کنند آن را برای برگزاری پنجمین جشنواره انتخاب کردیم. 

وی اجرای مسابقات ورزشی بومی، برپایی نمایشگاه صنایع دستی، سوغات، پخت نان ساجی، غذاهای و شیرینی های محلی را از دیگر برنامه های این جشنواره عنوان کرد.