سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/01/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 106 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اسکان بیش از 96 هزار میهمان نوروزی در شهرستان روانسر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان روانسر گفت: در نوروز 97 بیش از 96 هزار مسافر و میهمان نوروزی در این شهرستان اسکان یافته اند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، سیف الله رنجبر از افزایش 10 تا 15 درصدی میهمانان نوروزی شهرستان روانسر در نوروز امسال خبرداد و اظهار کرد: از ابتدای نوروز 97 تا پایان روز دهم فروردین 370 هزار گردشگر نوروزی وارد شهرستان روانسر شده اند. 

وی ادامه داد: در طی این مدت ثبت 107 هزار و 859 مورد بازدید از آثار تاریخی و فرهنگی ،طبیعی و گردشگری شهرستان داشته ایم. 

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان روانسر تصریح کرد: از این تعداد 22 هزار و 792 میهمان و گردشگر نوروزی از غار قوری قلعه بازدید کرده اند. <br>

وی تاکید کرد: سراب روانسر در صدر پربازدیدترین جاذبه های گردشگری روانسر قرار دارد.  

رنجبر همچنین درخصوص آمار اسکان گردشگران نوروزی در این شهرستان گفت: در نوروز امسال 96 هزار و 354 میهمان نوروزی را در خوابگاه های آموزش و پرورش، اقامتگاه های بوم گردی،  کمپ های اسکان و هتل اپارتمان این شهرستان اسکان داده ایم. 

وی با بیان اینکه به منظور ارائه مطلوب خدمات به گردشگران در نوروز 97 واحد های نظارتی این شهرستان بازرسی ها و بازدیدهای خود را تشدید کرده اند، یادآورشد: طی ده روز فروردین 191 مورد نظارت و بازدید از واحد های اقامتی، اماکن پذیرایی بین راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و غرفه های صنایع دستی، سوغات و غذاهای بومی و محلی شهرستان انجام گرفته است.