سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/01/12 نظرات: 0 نظر نمایش: 130 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
افزایش 15 درصدی بازدید از معبد "آناهیتا" در نوروز 97

 مدیر پایگاه تاریخی معبد آناهیتا از افزایش 15 درصدی بازدید از معبد آناهیتا در نوروز 97 خبرداد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، بابک طاهریان با بیان اینکه از ابتدای نوروز تا پایان روز یازدهم فروردین بیش از 35 هزار گردشگر از شهرستان کنگاور بازدید کرده اند، گفت: از این تعداد مسافر و میهمان نوروزی هفت هزار نفر از معبد آناهیتا بازدید داشته اند.

 

به گفته این مسئول این آمار بازدید در مقایسه با نوروز سال گذشته 15 درصد افزایش نشان می دهد.

 

وی همچنین به برپایی یازده غرفه نمایشگاهی در ورودی محوطه معبد آناهیتا اشاره کرد و افزود: گردشگران بازدید کننده از معبد آناهیتا، استقبال بسیار خوبی نیز از این غرفه ها داشته اند.

 

مدیر پایگاه محوطه تاریخی آناهیتا عنوان کرد: در این غرفه ها علاوه بر ارائه صنایع دستی استان، انواع سوغات، شیرینی ها، آش ها و پخت نان محلی را داریم.

 

وی اضافه کرد: دستگاه های مختلف عضو ستاد خدمات سفر استان نیز در ورودی محوطه مستقر شده اند و به میهمانان نوروزی ارائه خدمات می دهند.

 

طاهریان همچنین از اسکان بیش از 700 مسافر نوروزی در خوابگاه های آموزش و پرورش، خانه معلم و کمپ های اسکان شهرستان کنگاور خبرداد