يکشنبه ، 31 تير 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/02/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 82 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نشست مشترک گروه گردشگری جهاد دانشگاهی و معاونت گردشگری استان کرمانشاه برگزار شد

 به منظور بررسی رویدادهای گردشگری؛

نشست مشترک گروه گردشگری جهاد دانشگاهی و معاونت گردشگری استان کرمانشاه برگزار شد

نشست مشترک اعضاءگروه گردشگری موسسه عالی جهاد دانشگاهی با سرپرست معاونت گردشگری اداره گل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در خصوص برگزاری رویدادهای گردشگری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه این نشست روز دوشنبه 10 اردیبهشت در محل معاونت گردشگری اداره کل به منظورتفاهم و همکاری بین اعضاء گروه گردشگری موسسه عالی جهاد دانشگاهی  و سرپرست معاونت گردشگری این اداره کل برگزار گردید.

در این نشست وحید امیری سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی  و گردشگری استان  اظهار داشت دانشگاهها و مجامع بین المللی علمی آموزش و نگرش بعد از آموزش را برای قشر تحصیل کرده و هدایت این قشر به بازار کار، مطالعات علمی بیشتری داشته باشند.

وی در ادامه افزود توریست سلامت، مقوله بزرگی است که بایستی مطالعات و گام های موثری دراین مسیر برداشته شود.

سرپرست معاونت گردشگری در ادامه ابراز داشت عرصه رقابت نیاز به تلاش دارد و بایستی با رقابت پیش برویم ،چرا که بازار رقابتی باعث پیشرفت خواهد شد.

وی همچنین با تاکید بر نیاز تهیه تقویم فرهنگی از سوی جهاد دانشگاهی  و ایجاد اتاق فکر مشترک  بین تمام دستگاها جهت انجام برنا مه های آینده استقبال خواهیم کرد

سرپرست معاونت گردشگری در خصوص اقامتگاهای بوم گردی استان اظهار داشت: در حدود 150 درخواست ایجاد اقامتگاهای بوم گردی داریم که عمدتاً از منطقه اورمانات می باشد که از این تعداد می توان 30 اقامتگاه قابل انجام کار در آینده در این منطقه داشته باشیم.

همچنین رامین پی بردی مسئول اعضاءگروه گردشگری جهاد دانشگاهی در این نشست اظهار داشت با توجه به مطالعات و تجربیات صورت گرفته توریسم روستایی از مردمی ترین بخش گردشگری است که می تواند اولویت گردشگری استان باشد،استان کرمانشاه با دارا بودن 2600 روستا یا به تعبیری 2600 بخش فعال اقتصادی است که بصورت پراکنده و براساس اقتصاد معمول روستای مانند کشاورزی  و باغداری فعالیت خود را ادامه می دهند.

پی بردی در ادامه افزود: ظهور رویدادهای متعدد در روستاهای استان می تواند نقش بسزایی در رفع معضل بیکاری در بین جوانان بیکار تحصیل کرده روستاها داشته باشد.

وی در ادامه ابراز داشت این گروه رویداد 2020 را با محوریت  روستایی در نظر گرفته که حمایت و همکاری متقابل همه دستگاهای دولتی را در انجام این امر می طلبد.

پی بردی در ادامه سخنان خود اطهار داشت بایستی تقویم فرهنگی برای استان تعریف کنیم و این تقویم فرهنگی را به ثبت سازمان میراث فرهنگی برسانیم تا انجام رویدادها برای استان کرمانشاه ثبت وضبط گردد.و برای انجام این امر پیشنهاد تشکیل اتاق فکر مشترک بین جهاد دانشگاهی و اداره کل میراث فرهنگی و سایر دستگاهها ی دولتی را داد.