سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/02/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 60 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
نمایشگاه دائمی صنایع دستی " شهدای مدافع حرم" کرمانشاه افتتاح شد

 نمایشگاه دائمی صنایع دستی " شهدای مدافع حرم" کرمانشاه افتتاح شد

نمایشگاه دائمی صنایع دستی کرمانشاه با نام "شهدای مدافع حرم" توسط استاندار کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امروز(23 اردیبهشت)  نمایشگاه دائمی صنایع دستی کرمانشاه با نام "شهدای مدافع حرم" توسط استاندار کرمانشاه با حضور معاون سیاسی امنیتی و معاون امور عمرانی و مشاور عالی استاندار کرمانشاه، مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار ، شهردار و جمعی از مسئولین استان در کنار نمایشگاه بین المللی کرمانشاه (پارک شاهد) افتتاح شد.

پروانه حیدری معاون صنایع دستی استان، در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این نمایشگاه اولین نمایشگاه دائمی صنایع دستی کرمانشاه است، اظهار کرد: نمایشگاه دائمی صنایع دستی کرمانشاه دارای 18 غرفه و در مساحت 500 متر مربع احداث شده است.

وی از عرضه 16 رشته صنایع دستی استان در این نمایشگاه خبرداد و گفت: نقاشی روی شیشه، نقاشی روی لعاب، ابزارآلات فلزی، نمدمالی، البسه محلی، گره چینی، گیوه بافی و... از جمله این رشته ها است.

معاون صنایع دستی استان افزود: در برپایی این نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی بومی استان مورد تاکید قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: همچنین غرفه "خانه ایرانی" را به منظور ارائه الگوهای طراحی منزل به شیوه سنتی در این نمایشگاه راه اندازی کرده ایم.

حیدری عنوان کرد: همچنین در این نمایشگاه سیاه چادرهای عرضه شیرینی و آش های محلی و نیز غرفه "دمنوش" راه اندازی شده است.

حیدری با اشاره به قرار گرفتن این نمایشگاه  در نزدیکی نمایشگاه بین الملل کرمانشاه(انتهای پارک شاهد)، گفت: برپایی نمایشگاه های متعدد در نمایشگاه بین المللی پارک شاهد کرمانشاه فرصت بسیار مناسبی برای عرضه و فروش محصولات صنایع دستی این غرفه داران خواهد بود.

وی تاکید کرد: غرفه های نمایشگاه دائمی صنایع دستی شهدای مدافع حرم کرمانشاه هرچند ماه یک بار به صورت دوره ای در اختیار هنرمندان صنعتگر استان قرار خواهد گرفت.

 
تصاویر مرتبط
  •  نمایشگاه دائمی صنایع دستی " شهدای مدافع حرم" کرمانشاه افتتاح شد