سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/02/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 62 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استاندارکرمانشاه تاکید کرد: ادارات استان صنایع دستی کرمانشاه را هدیه بدهند

 استاندارکرمانشاه تاکید کرد: ادارات استان صنایع دستی کرمانشاه را هدیه بدهند

استاندارکرمانشاه از مىيران ادارات خواست هدایای اداری خود را از صنایع دستی استان تهیه کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز(23 اردیبهشت) درحاشیه افتتاح نمايشگاه صنایه دستی کرمانشاه  و بازدید از چند بنای تاریخی استان درجمع خبرنگاران، بااشاره به نامگذاری سال 97 تحت عنوان سال"حمایت از کالای ایرانی" توسط مقام معظم رهبری، اظهارکرد: در این راستا ادارات کرمانشاه به منظور حمایت از صنایع دستی استان هدایای اداری خود را از نمایشگاه و محصولات صنایع دستی بومی تهیه کنند.

وی ادامه داد: هنرمندان صنعتگر استان کارهای بسیار ارزشمندی را تولید می کنند که در این نمایشگاه نمونه های آن به نمایش درآمده است.

استاندار کرمانشاه همچنین به بازدید از بخشی از بازار سنتی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در راسته بازار کرمانشاه اقدام بسیار مثبتی است، هرچند که تعدادی از بازاریان نگرانی هایی داشتند اما این طرح می تواند یک ارزش افزوده بالایی را برای حجره داران این بازار به ارمغان آورد.

وی برلزوم مشارکت بازاریان در مرمت و بازسازی بازار سنتی کرمانشاه تاکید کرد و افزود: نباید بازاریان برای ساماندهی این بازار قدیمی تنها به امید شهرداری و میراث فرهنگی بمانند، بلکه هرجا که پیشرفت می خواهد مستلزم مشارکت خود مردم است.

بازوند در ادامه با اشاره به بازدید از مدرسه طبیعت و اقامتگاه بوم گردی کیکم، عنوان کرد: آموزش و پرورش استان می تواند زمینه ای ایجاد کند تا دانش آموزان از این مدرسه طبیعت بازدید داشته باشند.

وی به نقش پررنگ بوم گردی در صنعت گردشگری امروز دنیا اشاره و خاطرنشان کرد: بوم گردی یک صنعت نوپا است که امروز در صنعت گردشگری می تواند حرف برای گفتن داشته باشد.

استاندارکرمانشاه تاکید کرد: ازآنجایی که بسیاری از مردم و گردشگران به بوم گردی و زندگی سنتی علاقمند هستند، راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی کاری ارزشمند و تاثیر گذار در رونق گردشگری است.

 
تصاویر مرتبط
  •  استاندارکرمانشاه تاکید کرد: ادارات استان صنایع دستی کرمانشاه را هدیه بدهند