سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/02/23 نظرات: 0 نظر نمایش: 71 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بازدید استاندار از حمام حاج شهباز خان و بازار تاریخی شهر کرمانشاه

 بازدید استاندار از حمام حاج شهباز خان و بازار تاریخی شهر کرمانشاه

استاندار کرمانشاه از حمام حاج شهبازخان و پروژه مرمت و بازسازی بازار تاریخی شهر کرمانشاه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز (23 اردیبهشت) به همراه معاون  امور عمرانی استانداری و مدیرکل میراث فرهنگی استان، فرماندار کرمانشاه و جمعی از مسئولین از بنای تاریخی حمام حاج شهباز خان، راسته بازارهای چال حسن خان و آهنگرها بازدید کرد و درجریان آخرین روند اقدامات مرمت و بازسازی این بناهای تاریخی قرار گرفت.

اکبر رضایی معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه درحاشیه این بازدیدها در جمع خبرنگاران، با اشاره به اجرای فاز اول مرمت و بازسازی حمام حاج شهبازخان در سال 81 اظهار کرد: فاز اول مرمت این بنا تا سال 86 به طول انجامید.

وی ادامه داد: خرداد سال گذشته فاز دوم مرمت و بازسازی این بنا با اعتبار 300 میلیون تومان آغاز و در دی ماه به پایان رسید.

معاون میراث فرهنگی استان کرمانشاه اجرای تاسیسات برقی، مکانیکی، نقاشی و تزئینات آهک بری، آجر فرش پشت بام بنا، دفع رطوبت در فضای بیرونی و سردر چوبی را از جمله اقدامات انجام شده در این اثر تاریخی عنوان کرد.

وی همچنین درخصوص راسته بازار چال حسن خان عنوان کرد: فاز اول مرمت و بازسازی این بنای تاریخی در سال 84 و با انجام اقدامات مرمتی بر روی چهار چشمه تاق انجام گرفت.

رضایی خاطرنشان کرد: فاز دوم  مرمت و بازسازی این اثر نیز به زودی با اعتبار 2.5 میلیارد تومان بر روی 41 چشمه تاق آغاز خواهد شد و پیش بینی می کنیم تا سال 98 به اتمام برسد.

استاندار کرمانشاه پس از بازدید از این سه بنای تاریخی، از مدرسه طبیعت و اقامتگاه بوم گردی کیکوم کرمانشاه دیدن کرد.

 
تصاویر مرتبط
  •  بازدید استاندار از حمام حاج شهباز خان و بازار تاریخی شهر کرمانشاه