سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/02/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 58 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
28 اردیبهشت بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی استان کرمانشاه رایگان است

28 اردیبهشت بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی استان کرمانشاه رایگان است

 اقدامات هفته میراث فرهنگی:

به مناسبت روز جهانی موزه ها بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی استان کرمانشاه در روز جمعه 28 اردیبهشت ماه رایگان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی استان کرمانشاه، جلیل بالایی با اعلام این خبر اظهار داشت: امسال شعار روزجهانی موزه به " ارتباطات خلاق و نوین موزه ها، رویکردهای جدید، مخاطبین جدید اختصاص دارد که بر اساس نیاز های روز دنیا و فرآیند های نوین اطلاع رسانی انتخاب شده است.

وی در ادامه به برنامه های این اداره کل در هفته میراث فرهنگی اشاره کرد و گفت: افتتاح نمایشگاه آثار خوشنویسی آیت اله نجومی در موزه خط و کتابت تکیه بیگلربیگی و برگزاری نمایشگاه عکس آثار تاریخی کشور با عنوان "میراث ما" در تالار شهر با همکاری شهرداری کرمانشاه از 30 شهریور لغایت 4 خرداد در این ایام پیشبینی شده است.

بالایی ادامه داد: برپایی نمایشگاه صنایع دستی، نمایش روند پروژه های مرمتی سال 96 به روایت تصویر در تکیه معاون الملک، برپایی نمایشگاه عکس آثار تاریخی مذهبی در زینبیه تکیه معاون الملک و تقدیر از میراث بانان و تقدیر از برگزیدگان مسابقه انشانویسی در حوزه میراث فرهنگی و همکاران واحد موزه ها از دیگر برنامه های این هفته می باشد.
وی در خاتمه اظهار داشت: نشست هفته میراث فرهنگی با حضور دکتر بهشتی،محیط طباطبایی و علیرضا قلی نژاد و دکتر حبیبی برای شهرداران،فرمانداران،بخشداران و اساتید دانشگاه کرمانشاه حسن ختام برنامه های هفته میراث فرهنگی خواهد بود که در روز 5 خرداد ماه برگزار می گردد.
هفته میراث فرهنگی هرساله از تاریخ 28 اردیبهشت تا 3 خرداد می باشد.
 
تصاویر مرتبط
  • 28 اردیبهشت بازدید از موزه ها و محوطه های تاریخی استان کرمانشاه رایگان است