پنجشنبه ، 02 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/03/05 نظرات: 0 نظر نمایش: 118 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مشاور عالی معاونت میراث فرهنگی کشور: تلقی درستی از توسعه شهری نداریم

 مشاور عالی معاونت میراث فرهنگی کشور: تلقی درستی از توسعه شهری نداریم

مشاور عالی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: عاملی که باعث شده میراث را مغایر با توسعه بدانیم این است که تلقی درستی از امر توسعه شهری نداریم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، غلامرضا میثاقیان امروز(5 خرداد) در مراسم بزرگداشت هفته میراث فرهنگی در کرمانشاه، با بیان اینکه بسیاری در جامعه اعتقاددارند که میراث مغایر با توسعه است، گفت: بنظر می رسد عاملی که ناشی از چنین برداشتی شده این است که تلقی ما از امر توسعه تلقی درستی نیست.

وی ادامه داد: توسعه حرکت ما درمسیری رو به تکامل است لذا هرجا که روبه تکامل رفتیم توسعه نیز رخ می دهد.

مشاور عالی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد: توسعه لزوما در رابطه با شهر و کالبد اتفاق نمی افتد بلکه در تاریخ کشور ما توسعه را در ادبیات،موسیقی و صنایع دستی نیز می توان دید اما هرکدام معنای خود را دارند.

وی افزود: هرپدیده ای در سرزمین ایران دچار توسعه شده و از سادگی به سمت پیچیدگی رفته است.

میثاقیان به تفاوت میان شهرهای کهن و شهرهایی که در دهه های اخیر بنا شده اند، اشاره کرد و گفت: شهرهای کهن ایران شهرهایی زنده و ایده آل هستند که اما در شهرهای تازه بنا شده چنین ویژگی هایی دیده نمی شود.

وی اضافه کرد: گاها شاهد هستیم که مسئولین برخی از شهرهای کهن ایران درتلاش هستند تا شهرهای خو را به مدل شهرهای جدید در بیاورند که این امر جای تاسف دارد.

مشاور عالی معاونت میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: در این شهرها، بناهایی با 200 سال قدمت تخریب می شوند تا بناهایی ساخته شوند که متوسط عمر آنها 21 سال است که قابل توجیه نیست.

وی توسعه را امری معنوی و نه مادی خواند و عنوان کرد: اگر می خواهیم توسعه پیدا کنیم باید امر توسعه را از درون شروع کرده تا به کالبد برسیم.

میثاقیان اضافه کرد: مشکلی که اکنون با آن مواجه ایم این است که امر مبانی نظری معنای توسعه در کشور ما دچار چالش و غفلت واقع شده است.

 
تصاویر مرتبط
  •  مشاور عالی معاونت میراث فرهنگی کشور: تلقی درستی از توسعه شهری نداریم