جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/04/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 135 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
اقامتگاه بوم‌گردی سابات روانسر افتتاح شد

 اقامتگاه بوم‌گردی سابات روانسر افتتاح شد

نخستین اقامتگاه بوم گردی شهرستان روانسر و ششمین اقامتگاه بوم گردی استان کرمانشاه باحضور معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری و استاندار کرمانشاه، افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان روز پنج شنبه 14 تیرماه در گفت و گویی بابیان اینکه اقامتگاه بوم گردی "سابات" در روستای کانی کُچگینه شهرستان روانسر اولین اقامتگاه بوم گردی این شهرستان است، اظهارکرد: اقامتگاه بوم گردی سابات در زمینی به مساحت 500 متر مربع از فروردین امسال بصورت آزمایشی فعالیت خود را آغاز کرد.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد:  طی چهار ماه گذشته پنج هزار گردشگر از این اقامتگاه بوم گردی بازدید کرده اند و 7400 نفر شب نیز اقامت داشته اند.

وی با بیان اینکه پنج میلیارد ریال برای راه اندازی این اقامتگاه صرف شده، گفت: اقامتگاه بوم گردی سابات در فاز اول ظرفیت پذیرش 200 گردشگر را دارد و 10نفر نیز اشتغالزایی مستقیم ایجاد کرده است.

بالایی تاکید کرد: درحال حاضر پنج اقامتگاه بوم گردی دیگر در شهرستان روانسر درحال احداث، تکمیل و تجهیز است.

وی به مشکلاتی که در پرداخت تسهیلات به متقاضیان راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی وجود دارد اشاره کرد و گفت: بخش اعظم این مشکلات مربوط به تامین وثیقه توسط متقاضیان است که امیدواریم با تدابیری این مشکل برطرف شود.
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه درحال حاضر 150 متقاضی راه اندازی اقامتگاه بوم گردی در سطح استان وجود دارد، یادآورشد: از آنجایی که بحث کیفیت اقامتگاه های بوم گردی را مورد تاکید قرار داده ایم، از این تعداد تاکنون 33 نفر موفق به اخذ موافقت اصولی شده اند و 10 پرونده را نیز برای دریافت تسهیلات به بانک ارسال کرده ایم.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم تا پایان فصل تابستان تعداد اقامتگاه های بوم گردی سطح استان را به 15 واحد برسانیم.

 
تصاویر مرتبط
  •  اقامتگاه بوم‌گردی سابات روانسر افتتاح شد
  •  اقامتگاه بوم‌گردی سابات روانسر افتتاح شد