جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/05/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 52 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه افتتاح شد

 یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه افتتاح شد

یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی با حضور هنرمندان 27 استان کشور در کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، عصر روز سه شنبه 2 مرداد ماه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در گفت و گویی، با اشاره به حضور هنرمندان 27 استان کشور در یازدهمین نمایشگاه سراسری تخصصی صنایع دستی کرمانشاه، اظهار کرد: این نمایشگاه تا هفتم مرداد در محل نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه واقع در پارک شاهد برپا خواهد بود.

وی ادامه داد: ساعت بازدید از نمایشگاه هرروز از ساعت 16عصر تا 22شب و روزهای تعطیل از ساعت 10 صبح تا 22 شب است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه با بیان اینکه در این نمایشگاه 125 غرفه صنایع دستی دایر شده، عنوان کرد: از این تعداد 70 غرفه به هنرمندان صنعتگر استان اختصاص دارد.

وی تاکید کرد: همچنین نمایشگاه دائمی صنایع دستی که در جنب نمایشگاه بین المللی قرار دارد نیز با 18 غرفه در این ایام فعال است.

بالایی برپایی کلاس های آموزش صنایع دستی،  غرفه های هدایا، سوغات، سیاه چادر، غذاهای بومی و محلی را از جمله برنامه های جانبی این نمایشگاه عنوان کرد.

وی یادآورشد: در پایان نمایشگاه، غرفه های برتر را در بخش فروش، چیدمان و ورکشاپ انتخاب خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در ادامه بااشاره به نامگذاری سال 97 تحت عنوان سال "حمایت از کالای ایرانی"،  اعلام کرد: صنایع دستی از جمله مصادیق اصلی و قطعی کالای ایرانی و اقتصاد مقاومتی هستند.

وی تاکید کرد: از آنجایی که یکی از حلقه های مفقوده صنایع دستی بحث بازاریابی و فروش است، برپایی اینگونه نمایشگاه‌ها بهترین فرصت برای شناسایی بازار، بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی است.

بالایی در پایان اظهار امیدواری کرد، مردم استان با بازدید از این نمایشگاه و خرید صنایع دستی از هنرمندان صنعتگر حمایت کنند.  

 
تصاویر مرتبط
  •  یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه افتتاح شد
  •  یازدهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی در کرمانشاه افتتاح شد