سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/05/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 97 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
شب فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد برگزار شد

 شب فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد برگزار شد

شب فرهنگی استان کرمانشاه در قالب جشنواره ملی 'چارسوق' سه شنبه شب حضور اقشار مختلف مردم و مسئولان در برج میلاد تهران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، دهکده اقوام ایرانی در کنار برج میلاد سه شنبه شب 9 مرداد ماه از ساعت 21 تا یک بامداد چهارشنبه میزبان شب فرهنگی کرمانشاه و اجرای برنامه هنرمندان کرمانشاهی بود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه،در ابتدای این مراسم ضمن خیر مقدم به میهمانان از مدیریت مجموعه برج میلاد و سازمان میراث فرهنگی برای فراهم کردن شریاط مناسب برای معرفی ظرفیت ها و توانمندی های گردشگری استان ها تشکر نمود.

جلیل بالایی افزود: حداقل سالی سه بار خانواده ها دور هم جمع می شوند و سوالی مطرح میشود که تعطیلات را کجا برویم، بنده پیشنهاد میدهم کرمانشاه بیایید.

وی تصریح کرد: اگر اهل تاریخ و فرهنگ این سرزمین را دوست دارید، کرمانشاه را افشره و گوهره ایران بزرگ می نامند زیرا از همه ادوارتاریخ آثاری در کرمانشاه وجود دارد.

بالایی ادامه داد: اگر اهل گردشگری طبیعی هستید کرمانشاه را سرزمین سنگ و آب می نامند زیرا 8 و نیم درصد آب ایران در کرمانشاه قرار دارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگر اهل گردشگری فرهنگی هستید کرمانشاه را گهواره تمدن مینامند و اگر اهل جاذبه های غذایی هستید حتما دنده کباب، خورشت خلال کرمانشاهی و ... ذاعقه شما را تامین خواهد کرد.

بالایی همچنین به ظرفیت های فرهنگی استان به ویزه در حوزه موسیقی اشاره کرد و گفت: کرمانشاه شهر ادبا و هنرمندان بزرگی همچون شهرام ناظری، پورناظری ها، علی اکبر مرادی، کیهان کلهر و ... است.

وی ادامه داد: کرمانشاه سرزمین شگفتی های متعدد است از  تهرانی عزیز خواهشمندیم در سفرهای خود کرمانشاه را نیز تجربه کنند.

وی در خاتمه با اشاره به رشادت های مردم کرمانشاه در دفاع مقدس خاطر نشان کرد: کرمانشاه سرزمین 9800 شهید بزرگ است که یادمان های جنگ و دفاع مقدس برای گردشگران علاقه مند در این حوزه بسیار دیدنیست که بخشی از تاریخ این سرزمین را به نمایش می گذارند.

در ادامه این مراسم از پرفسور گلزاری، کاپیتان حیدریان، علی اکبر مرادی و کوروش باقری به عنوان چهره های علمی، فرهنگی و ورزشی استان کرمانشاه تجلیل شد

در این مراسم همچنین علی درویش پور مدیر برج میلاد نیز در سخنانی از استان کرمانشاه به عنوان یکی از مناطق کهن با پیشینه تاریخی و فرهنگی نام برد و گفت: در این استان جاذبه های زیادی وجود دارد که در کمتر نقاط کشور می توان نمونه آن را دید.

وی همچنین تصریح کرد: برگزاری جشنواره شب های فرهنگی استان های مختلف با عنوان جشنواره چهار سوق در برج میلاد تهران فرصتی برای آشنایی با فرهنگ اقوام ایرانی و تکریم و ستایش آنها را فراهم کرده است.

درویش پور اضافه کرد: این جشنواره از 21 تیر ماه در یادمان ملی ایرانیان آغاز شده و تا 26 شهریور ماه ادامه دارد که در هر شب فرهنگ، آداب و رسوم، سوغات و صنایع دستی یک استان به نمایش گذاشته می شود.

او گفت: شهروندان می توانند از ساعت 21 تا 2 بامداد از این جشنواره که در محوطه برج میلاد برگزار می شود، دیدن کنند.

در همین زمینه مدیرعامل برج میلاد با اشاره به اینکه بسیاری از پایتخت نشینان ریشه در جای دیگری از این خاک دارند گفت: امروز به دلایل مختلف از جمله ارتباطات گسترده، آداب، رسوم و خرده فرهنگ های ایرانی کمرنگ شده که در همین راستا با توجه به ظرفیت ها و جاذبه اقوام ایرانی و با رویکرد تقویت فرهنگ اقوام، دهکده اقوام ایرانی با همکاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در ضلع غربی برج میلاد تهران ایجاد شد

در استان کرمانشاه علاوه بر صدها اثر بکر طبیعی و مذهبی، بیش از 2 هزار و 200 اثر تاریخی ثبت ملی شده وجود دارد که کتیبه جهانی بیستون، مجموعه تاریخی طاق بستان و معبد آناهیتا از مهمترین آنها هستند.

 
تصاویر مرتبط
  •  شب فرهنگی کرمانشاه در برج میلاد برگزار شد