جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/05/24 نظرات: 0 نظر نمایش: 176 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مطالعات منطقه گردشگری شمشیر _ دشه در دستور کار میراث فرهنگی / غار قوری قلعه ساماندهی می شود

مطالعات منطقه گردشگری شمشیر _ دشه در دستور کار میراث فرهنگی / غار قوری قلعه ساماندهی می شود

 در جلسه کارگروه گردشگری استان مطرح شد:

مطالعات منطقه گردشگری شمشیر _ دشه در دستور کار میراث فرهنگی / غار قوری قلعه ساماندهی می شود

در جلسه کارگروه گردشگری استان انجام مطالعات منطقه گردشگری شمیر _ دشه در شهرستان پاوه تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صتنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهرداد سالاری عصر روز سه شنبه (23 مرداد) در کارگروه گردشگری استان، بااشاره به ظرفیت های بالای گردشگری در منطقه اورامانات کرمانشاه، اظهارکرد:  طبیعت چهارفصل، معماری و محیط زیبا، توپوگرافی و بویژه امنیت از مهمترین قابلیت های گردشگری این منطقه محسوب می شود.

وی ادامه داد: بسیاری از مردم این مناطق بصورت خودجوش اقدام به فعالیت و احداث اماکن گردشگری در اورامانات کرده اند.

معاون عمرانی استانداری از تلاش برای تدوین طرح جامع گردشگری منطقه اورامانات خبرداد و گفت: با تدوین این طرح جامع گردشگری، زیرساخت های لازم برای توسعه در اورامانات شکل خواهد گرفت.

وی تاکید کرد: اساس و پایه گردشگری منطقه اورامانات بحث طبیعت و استفاده از مناظر و قابلیت های طبیعی است، لذا تمام طرح های توسعه ما با در نظر گرفتن حفظ محیط زیست، منابع و امکانات موجود منطقه خواهد بود.

سالاری اضافه کرد: پس از تعریف پروژه های مختلف، زمینه مشارکت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این منطقه را فراهم خواهیم کرد تا خدماتی در سطح ملی و حتی بین المللی به شهروندان و گردشگران ارائه شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه افزود: اگر تمام اقدامات و برنامه ها درست انجام نشود، نه تنها توسعه گردشگری را در این منطقه نخواهیم داشت، بلکه آفت هایی را پیش روی این امر قرار خواهد داد.

وی عنوان کرد: در بحث گردشگری باید دیروز حرکت می کردیم نه امروز و فرصت های زیادی را در این زمینه از دست داده ایم.

سالاری یادآورشد: هر برنامه ای که قرار است در این منطقه اجرا شود، نباید به طبیعتش آسیبی وارد کند، چراکه از عوامل جذب گردشگران در اورامانات، طبیعت آن است.

وی افزود: در گردشگری کرمانشاه نیازمند توسعه سریع هستیم و طرح هایی باید اجرا کنیم که زود بازده باشند.

وی در خصوص منطقه گردشگری غار قوری قلعه گفت: مالکیت این منطقه گردشگری بلاتکلیف است که موجب آشفتگی و عدم روند توسعه آن شده است در حالی دارای پتانسیل بسیار مناسب گردشگری است.
او از کارگروه گردشگری خواست هرچه سریعتر و در قالب کارگروهی از دستگاه های ذی ربط ظرف 2 هفته ماجرای مالکیت منطقه گردشگری غار قوری قلعه مشخص کند تا بتوان طرح و پروژه های توسعه آنجا زودتر شروع کنند
سالاری همچنین از کارگروه خواست در تعریف و بررسی طرح های گردشگری توجه ویژه ای به نیازسنجی مخاطبان منطقه ای، ملی و بین المللی داشته باشند زیرا هر کدام از اینها نیازهای خاص خود را در بحث گردشگری دنبال می کنند.

اجرای طرح مطالعات گردشگری "شمشیر رود" پاوه تاپایان امسال

جلیل بالایی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، منطقه اورامانات را یکی از مناطق هدف گردشگری استان معرفی کرد و گفت: متاسفانه وجود برخی مسائل همچون محدودیت های توپوگرافی، تامین زمین، حریم راه و محدودیت زیست محیطی در این منطقه امکان اجرای پروژه های گردشگری در حوزه تاسیسات و خدمات اقامت و پذیرایی را با مشکل مواجه کرده است. 

وی ادامه داد: در این راستا طبق برنامه ریزی های انجام شده طرح مطالعاتی فاز صفر و فاز یک مطالعات گردشگری شمشیر رود شهرستان پاوه را با انتخاب مشاور طرح اجرا خواهیم کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه اضافه کرد: مطالعه این طرح از روستای شمشیر شروع و تا روستای دشه به طول 17 کیلومتر انجام می گیرد که در این مسیر 16 روستا واقع شده است.

وی تاکید کرد: امیدواریم مشاور این طرح تاپایان امسال مطالعات فاز صفر و فاز یک را در قالب یک طرح اجرایی قابل عمل تهیه و به اتمام برساند.

بالایی همچنین درخصوص اصلاح طرح جامع گردشگری مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه نیز عنوان کرد: نحوه مدیریت، راه ها و روش های جذب سرمایه گذار و بخش خصوصی  در اجرای 16 پروژه مجموعه تفریحی توریستی قوری قلعه را با تشکیل کمیته ای متشکل از دستگاه های اجرایی ذیربط و با مسئولیت معاونت عمرانی استانداری مورد بررسی قرار خواهیم داد تا در کوتاهترین زمان برنامه اجرایی، مدیریتی، بهره برداری و نحوه مشارکت بخش خصوصی را در این پروژه ها مشخص کنیم.

وی افزود: برای ساماندهی این مجموعه باید آن را از حالت مناطق نمونه گردشگری خارج کنیم تا بتوانیم سرمایه گذار جذب کنیم.

 
تصاویر مرتبط
  • مطالعات منطقه گردشگری شمشیر _ دشه در دستور کار میراث فرهنگی / غار قوری قلعه ساماندهی می شود
  • مطالعات منطقه گردشگری شمشیر _ دشه در دستور کار میراث فرهنگی / غار قوری قلعه ساماندهی می شود
  • مطالعات منطقه گردشگری شمشیر _ دشه در دستور کار میراث فرهنگی / غار قوری قلعه ساماندهی می شود