يکشنبه ، 30 دي 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/05/30 نظرات: 0 نظر نمایش: 177 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
1 الی 3 شهریور؛ جزیره کیش میزبان شب های فرهنگی کرمانشاه می شود

 1 الی 3 شهریور؛ جزیره کیش میزبان شب های فرهنگی کرمانشاه می شود

شب های فرهنگی کرمانشاه از اول تا سوم شهریور ماه در جزیره زیبای کیش برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، جلیل بالایی با اعلام این خبر اظهار داشت: برگزاری شب های فرهنگی برای معرفی و شناساندن استان کرمانشاه در جذب گردشگر از اهمیت ویژه ای برخوردار است به همین منظور جهت معرفی هرچه بیشتر جاذبه های فرهنگ، هنری و گردشگری استان، به مدت سه شب میهمان جزیره زیبای کیش خواهیم بود.

وی با بیان اینکه جزیره کیش به عنوان یکی از قطب های گردشگری کشور فرصت مناسبی را برای معرفی استان کرمانشاه در اختیار ما قرار داده است، افزود: شب های فرهنگی استان کرمانشاه از تاریخ 1 الی 3 شهریور در تالار شهر جزیره کیش برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، با اعلام اینکه برنامه های استان کرمانشاه از ساعت 21 پنج شنبه شب آغاز می شود، تصریح کرد: با دعوت از گروه های مختلف فرهنگی و هنری استان برنامه ای وزین و مناسب برای معرفی ظرفیت های بومی استان برای گردشگران ایرانی تدارک دیده شده است.

بالایی با اعلام اینکه از چهره های شاخص استان برای حضور در این برنامه دعوت به عمل آمده است، گفت: معرفی همه جوانب فرهنگی و گردشگری استان از جمله اهداف حضور در این جشنواره است.

وی ادامه داد: برپایی چهار غرفه صنایع دستی، غرفه سوغات، غرفه دمنوش و دو غرفه طبخ غذا از جمله دنده کباب کرمانشاه از جمله موارد جانبی برنامه شب های فرهنگی کرمانشاه خواهد بود.

بالایی برپایی سیاه چادر عشایری و غرفه معرفی استان را از دیگر برنامه های جانبی این جشنواره عنوان کرد.

 
تصاویر مرتبط
  •  1 الی 3 شهریور؛ جزیره کیش میزبان شب های فرهنگی کرمانشاه می شود