جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/06/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 74 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آغاز جشنواره شب‌های فرهنگی کرمانشاه در جزیره "کیش"

 آغاز جشنواره شب‌های فرهنگی کرمانشاه در جزیره "کیش"

 
جشنواره شب های فرهنگی کرمانشاه به منظور معرفی ظرفیت های گردشگری این استان در جزیره کیش آغاز بکار کرد.
 
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، اولین شب از جشنواره شب های فرهنگی کرمانشاه در کیش از شامگاه جمعه (دوم شهریور) با حضور گسترده مردم و گردشگران در تالار شهر جزیره کیش برگزار شد.
 
در این جشنواره که باهدف معرفی جاذبه های گردشگری، فرهنگ و آداب و رسوم کرمانشاه در حال برگزاری است، هشت غرفه صنایع دستی استان شامل غرفه گیوه، مینای سفال، چرم، لباس محلی و... برپا شده است.
 
 
همچنین دنده کباب و خورش خلال به عنوان دو برند غذای استان کرمانشاه در قالب دو غرفه به گردشگران معرفی و عرضه شده است.
 
 
اجرای موسیقی محلی، مراسم آئینی و معرفی آواها و نواهای سنتی و بومی کرمانشاه از دیگر برنامه های تدارک دیده شده در این جشنواره است.
 
 
جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در این مراسم ظرفیت های گردشگری این استان را در همه ابعاد بسیار بالا توصیف کرد و گفت: در هر گوشه این استان می توان ردپای ادوار مختلف تاریخی را دید که در حفظ تمدن این سرزمین نقش داشته اند.
 
 
وی ادامه داد: وجود سنگ نوشته های هخامنشی، کاخ ها و آتشکده های متعدد در مسیر محور ساسانی کرمانشاه، بقایای بناهایی از دوران اشکانیان، تکایا و مساجد منحصر بفرد از زمان زندیه و قاجاریه همه نشان قدمت این سرزمین دارد.
 
 
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه تصریح کرد: از سوی دیگر کرمانشاه را به دلیل طبیعت بکر و زیبا و نیز سراب های متعدد سرزمین آب و سنگ نامیده اند که فرصت بسیار خوبی برای علاقمندان به گردشگری طبیعی است که با سفر به این استان از این طبیعت لذت ببرند.
 
 
وی به وجود پنج بازارچه‌ مرزی کرمانشاه و ظرفیت گردشگری تجاری این استان اشاره کرد و افزود: در بحث گردشگری جنگ نیز این استان تجربه هشت سال دفاع مقدس را دارد که در این رابطه 9 هزار و 800 شهید را برای زنده نگه داشتن اسلام و دفاع از این سرزمین تقدیم کرده است.
 
بالایی کرمانشاه را سرزمین پهلوانان بزرگ و سرزمین فرهنگ، ادب و میهمان نوازی خواند و یادآورشد: قرار داشتن کرمانشاه در مسیر شاهراه ابریشم و عتبات عالیات باعث شده تا مردم این استان از دیرباز میزبانان شایسته و میهمان نوازی برای کاروانیان و زائرین کربلای معلا باشند.
 
 
جشنواره شب های فرهنگی کرمانشاه از دوم تا پنجم شهریور هر شب در تالار شهر جزیره کیش برگزار می شود