سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/06/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 152 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
همزمان با سراسر کشور؛ 15 پروژه گردشگری و میراث فرهنگی در کرمانشاه افتتاح شد

 همزمان با سراسر کشور؛ 15 پروژه گردشگری و میراث فرهنگی در کرمانشاه افتتاح شد

همزمان با افتتاح 193 پروژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور 15 پروزه در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی در استان کرمانشاهبا اعتبار 196 میلیارد ریال افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، روز سه شنبه 6 شهریورماه همزمان با سراسر کشور 15 پروژه گردشگری و میراث فرهنگی استان کرمانشاه از طریق ویدئو کنفرانس توسط معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افتتاح و به بهره برداری رسید.

جلیل بالایی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه که به صورت نمادین برای افتتاح این پروژه ها در اقامت گاه بوم گردی نگین اورامان در روستای داریان شهرستان پاوه حاضر شده بود، اظهار داشت: به مناسبت هفته دولت و همزمان با سراسر کشور 15 طرح و پروژه گردشگری و میراث فرهنگی در استان کرمانشاه افتتاح و آماده بهره برداری گردید.

وی با اعلام اینکه، مجموع اعتبار هزینه شده در این پروژه ها 196 میلیارد ریال می باشد، تصریح کرد: در مجموع این پروژه ها امکان اشتغال برای 78 نفر فراهم شده است.

وی ابراز امیدواری کرد: راه اندازی این طرح ها بتواند به رونق گردشگری استان کرمانشاه کمک نماید.

بالایی در خصوص اقامتگاه بوم گردی نگین اورامان که به صورت نمادین افتتاح گردید، تصریح کرد: بومگردی نگین اورامان با جمع کل سرمایه گذاری 3 میلیارد و 500 میلیون ریال و اشتغال 8 نفر به عنوان هفتمین اقامتگاه بوم گردی استان کرمانشاه به بهره برداری می رسد.

این پروژه ها در حوزه بوم گردی و زیرساخت های مناطق و اماکن گردشگری و مرمت بناهای تاریخی و فرهنگی بوده است.

 
تصاویر مرتبط
  •  همزمان با سراسر کشور؛ 15 پروژه گردشگری و میراث فرهنگی در کرمانشاه افتتاح شد