دوشنبه ، 21 آبان 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/06/10 نظرات: 0 نظر نمایش: 63 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت آثار تاریخی در مناطق زلزله زده

تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت آثار تاریخی در مناطق زلزله زده

 مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه خبرداد:

تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت آثار تاریخی در مناطق زلزله زده
مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار ملی برای مرمت و جبران خسارت بناها و آثار تاریخی در مناطق زلزله زده خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، جلیل بالایی با اعلام اینکه این اعتبارات در غالب ماده 12 اختصاص یافته است، افزود: در چهارچوب پروژه های سال 97 به زودی با تبادل موافقت نامه های مربوطه عملیات اجرایی مرمت و بازسازی آغاز می‌شود. 
وی اظهار داشت: این اعتبار جهت مرمت و جبران خسارت در بناها و مجموعه های تاریخی، قلعه یزدگرد، مسجد عبداله ابن عمر، مقبره ابودجانه، گنبدهای سنگی روستا و باغات شالان، زیج منیژه، قلعه گبری، آتشکده چهار قاپی، تکیه معاون الملک و تکیه بیگلر بیگی اختصاص یافته است. 
بالایی ادامه داد: همچنین بخشی از این اعتبار برای جبران خسارت و مرمت ادارات شهرستان های پاوه، اسلام آباد غرب، دالاهو و گیلانغرب لحاظ شده است. 
در استان کرمانشاه بیش از 4000 اثر تاریخی_ فرهنگی شناسایی شده است که بیش از 2200 مورد آن به ثبت ملی رسیده است. 
 
 
تصاویر مرتبط
  • تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای مرمت آثار تاریخی در مناطق زلزله زده