سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/06/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 69 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استان کرمانشاه در جشنواره ملی چار سوق دو عنوان برتر به دست آورد

استان کرمانشاه در جشنواره ملی چار سوق دو عنوان برتر به دست آورد

 استان کرمانشاه در جشنواره ملی چارسوق در دو رشته حائز عنوان برتر شد و مورد تجلیل قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، جلیل بالایی با اعلام این خبر افزود: روز دوشنبه آئین اختتامیه اولین جشنواره ملی چارسوق در سالن همایش های برج میلاد تهران با حضور نمایندگان 31 استان کشور برگزار شد.

وی افزود: در این مراسم برگزیدگان در رشته های مختلف معرفی شدند که استان کرمانشاه نیز در دو رشته برپایی سیاه چادر عشایری و پذیرایی و اجرای مراسم آئینی حائز رتبه برتر شد که با اهدای لوح تقدیر و تندیس جشنواره از برگزیدگان تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل میراث فرنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با بیان اینکه استقبال بسیار خوبی از این جشنواره صورت گرفت، گفت: بنا به اعلام معاون گردشگری کشور با توجه به استقبال صورت گرفته این جشنواره به احتمال زیاد به صورت فصلی در کشور برگزار خواهد شد.

جشنواره ملی چهار سوق از ابتدای مرداد ماه و تا دهه اول شهریور با حضور 31 استان کشور به صورت برگزاری شب های فرهنگی برپا شد.

 
تصاویر مرتبط
  • استان کرمانشاه در جشنواره ملی چار سوق دو عنوان برتر به دست آورد