جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/07/08 نظرات: 0 نظر نمایش: 69 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
همزمان با هفته گردشگری؛ سایت تاریخی تاق بستان از زباله پاکسازی شد

 همزمان با هفته گردشگری؛ سایت تاریخی تاق بستان از زباله پاکسازی شد

 

سایت تاریخی تاق بستان کرمانشاه به مناسبت هفته گردشگری از زباله‌ها پاکسازی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، کیکاوس جلیلیان معاون گردشگری استان در گفت و گویی، با اشاره به آغاز هفته گردشگری از پنجم مهر، اظهارکرد: درطول این هفته برنامه های مختلفی را تدارک دیده ایم.

وی پاکسازی محوطه های تاریخی، طبیعی و گردشگری استان را از جمله این برنامه ها عنوان کرد و گفت: در این راستا عصر روز گذشته(هفتم مهر) سایت تاریخی تاق بستان از زباله ها پاکسازی شد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان تاکید کرد: این برنامه با شعار "توسعه گردشگری پایدار و حفاظت از منابع آن" باحضور بیش از 50 نفر از علاقمندان به بناهای تاریخی استان برگزار شد.

وی هدف از برگزاری این برنامه را ترویج فرهنگ نگهداری و حفاظت از آثار تاریخی و طبیعی استان عنوان کرد.

جلیلیان یادآورشد: طرح پکسازی محوطه های تاریخی و طبیعی استان در هفته گردشگری علاوه بر مرکز استان در سایر شهرستان ها نیز برگزار خواهد شد.

 
تصاویر مرتبط
  •  همزمان با هفته گردشگری؛ سایت تاریخی تاق بستان از زباله پاکسازی شد