جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/07/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 70 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
به مناسبت هفته گردشگری انجام شد؛ برگزاری کلاس گردشگری برای کودکان و نوجوانان در کرمانشاه

 به مناسبت هفته گردشگری انجام شد؛ برگزاری کلاس گردشگری برای کودکان و نوجوانان در کرمانشاه

 

به مناسبت هفته گردشگری کلاس آموزش گردشگری برای کودکان و نوجوانان در مجموعه طبیعت گردی کیکم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، عصر روز یکشنبه 8 مهرماه مزرعه بوم گردی کیکم ( مدرسه طبیعت ) میزبان کلاس آموزش گردشگری برای کودکان و نوجوانان کرمانشاهی بود.

کیکاوس جلیلیان معاون گردشگری استان هدف از برگزاری این برنامه را فراهم نمودن بستر فرهنگی گردشگری دانست و گفت: برای فرهنگ سازی در یک جامعه گردشگر پذیر هیچ راهی بهتر از تجربه کردن در آن نیست و کودکان بهترین ویژگی را برای یادگیری و رفتار با منابع گردشگری طبیعی، تاریخی و ... و بازدیدکنندگان این منابع را دارند.

وی افزود: به همین منظور روز هشتم مهرماه همزمان با هفته گردشگری برنامه ای برای بازدید جمعی از کودکان و نوجوانان را در اقامتگاه بوم گردی کیکم کرمانشاه با عنوان " گردشگری آموزشی کودکان و نوجوانان" تدارک دیدیم.

جلیلیان ادامه داد: در این مکان ضمن اینکه کودکان و نوجوانان با کلیه خدمات و زیرساخت های گردشگری از جمله اقامت، حمل و نقل و جاذبه های گردشگری آشنا شدند، ارزشهای مهمان نوازی و پذیرایی را به عنوان یک فرهنگ کرمانشاهی از نزدیک مشاهده کردند.

وی تصریح کرد: آشنایی با غذاها، کلوچه ها و دمنوش های  بومی و محلی و در عین حال همزیستی با حیوانات و طبیعت در زیستگاه های سنتی و مشاهده معماری روستایی از دیگر برنامه های این برنامه آموزشی بود.

هفته گردشگری هرساله 5 مهرماه آغاز و تا 11 مهر ادامه دارد.

 
تصاویر مرتبط
  •  به مناسبت هفته گردشگری انجام شد؛ برگزاری کلاس گردشگری برای کودکان و نوجوانان در کرمانشاه