يکشنبه ، 25 آذر 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/07/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 94 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
گزارش / همایش تجلیل از فعالین گردشگری استان کرمانشاه برگزار شد

 گزارش / همایش تجلیل از فعالین گردشگری استان کرمانشاه برگزار شد

 

به مناسبت هفته گردشگری از فعالین گردشگری استان کرمانشاه تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، در آخرین روز از هفته گردشگری آیین تجلیل از فعالین گردشگری استان کرمانشاه در حوزه های مختلف در سالن همایش های اداره کل میراث فرهنگی برگزار شد.

کیکاوس جلیلیان معاون گردشگری استان در این همایش ضمن تبریک روز جهانی گردشگری هدف از برگزاری این جلسه را همفکری برای رونق بخشیدن به صنعت گردشگری استان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با دریافت نکته نظرات فعالین گردشگری استان و بیان مشکلات بتوان راه کارهای مناسبی را برای بهبود وضعیت صنعت گردشگری استان تعریف کرد.

وی در ادامه به ارایه گزارشی از عملکرد شش ماهه گردشگری استان پرداخت و گفت: در شش ماهه سال 96 آمار اسکان رسمی مسافرین در استان 112206 بوده است که در سال جاری این آمار با رشد چشمگیری به 115645 نفر افزایش یافته است.

جلیلیان تعداد تورهای داخلی استان در شش ماهه سال 96 را 31 تور اعلام کرد که در سال جاری به 151 تور افزایش یافته است.

وی ادامه داد همچنین تورهای ورودی به استان در نیمه اول سال گذشته 203 تور بوده است که در مدت مشابه امسال به 797 تور افزایش یافته است.

معاون گردشگری استان تصریح کرد: مجموعه عوامل دست به دست به دست هم داده اند تا بتوانیم در مسیر رونق و پیشرفت گردشگری استان حرکت نماییم.

در ادامه این همایش نماینده واحدهای مختلف گردشگری هرکدام به نوبت به بیان مشکالات و خواسته های خود پرداختند.

داریوش منصوبی نماینده هتل داران استان،  فعالیت غیر قانونی خانه های استیجاری به ویژه در ایام نوروز را از جمله مشکلات حوزه اسکان عنوان کرد و گفت: همچنین فعالیت مهمانسراها دولتی و دانشجویی در ایام تعطیل سال با توجه به پایین بودن قیمت ها برای هتل داران مشکلاتی را ایجاد می کنند که نیازمند نظارت بیشتر در این حوزه است.

منصوبی مساله قیمت سبد کالای هتلها را با توجه به نوسانات بازار از دیگر مشکلات عنوان کرد و گفت: بعضی آیتم های ما تا 200 در صد افزایش قیمت داشته است و این در حالیست که اداره 10 درصد افزایش قیمت به ما ابلاغ نموده که پاسخگوی هزینه های ما نیست.

وی با تاکید براینکه ارایه خدمات ارزان به مسافران خواست همه هتل داران است گفت: کاهش هزینه های دولتی مثل مالیات، ارزش افزوده و عوارض شهرداری می تواند به هتل داران کمک کند و از زیان دهی آن ها جلوگیری نماید که باید رایزنی های لازم برای تحقق آن شکل بگیرد.

اعلام برنامه کاری اماکن گردشگری به هتل ها برای بازدید مسافران از دیگر خواسته های نماینده جامعه هتل داران استان کرمانشاه بود.

در ادامه عباس یدی نماینده سفره خانه های سنتی کرمانشاه نیز قیمت ها و نوسانات بازار ارز را از مشکلات این صنف عنوان کرد و گفت: قیمت ها به صورت شناور باشند تا از زیان رستوران دارها جلوگیری شود.

وی تاکید کرد متاسفانه صنوف وابسته به صنعت گردشگری به صورت جزیره ای عمل می کنند که باید با همدلی و صورت جمعی و حمایت اداره کل کارها را پیش ببرند تا بتوان شاهد تحول در این حوزه بود.

همچنین فرامرز رشیدی نماینده اقامتگاه های بوم گردی استان مشکل بیمه پرسنل اقانتگاه ها را از جمله مشکلات موجود عنوان کرد و گفت: با توجه به جدید بودن این صنعت اشراف کامل آیین نامه ای در شهرستان وجود ندارد و این به یک معضل برای ما تبدیل شده است.

مدیر بومگردی نگین اورامان خانه های استیجاری غیر مجاز در روستا ها را از دیگر معضلات این حوزه عنوان کرد و گفت: همچنین قیمت واحدی برای ارایه خدمت به اقامتگاه ها اعلام نشده است که بر اساس آن عمل شود.

 

 

در ادامه محمدی نماینده مجتمع های تفریحی و گردشگری نیز خواستار تشکیل کارگروه ویژه برای گردشگری استان شد و گفت: حضور هر یک گردشگر می تواند منشا ایجاد اشتغال و شکل گیری فعالیت های جانبی شود که می تواند برای اقتصاد استان تحول آفرین باشد.

محسن دوست حسینی مدیر هتل پارسیان نیز فعالیت بنگاه های اقتصادی و رشد مناسب آنها را نشان از فعالیت مناسب حوزه گردشگری استان عنوان کرد و گفت: هم دلی و هم افزایی در میان واحدهای گردشگری می تواند به رونق این صنعت کمک نماید و موجب تحول صنعت گردشگری استان شود.

وحید خیبر راهنمایان گردشگری استان نیز در ادامه افزود: یک گردشگر 9 تا 11 نفر را درگیر خود و به نوعی شغل ایجاد می کند و این مساله نشان از اهمیت ویژه این صنعت سبز است.

وی در ادامه خواستار جمع آوری بانک اطلاعاتی راهنمایان گردشگری استان شد و نداشتن انجمن صنفی در این حوزه را یکی از مشکلات راهنمایان گردشگری استان عنوان کرد.

خیبربا بیان اینکه راهنمایان کرمانشاه هرکدام به صورت تخصصی فعالیت می کنند، گفت:اما متاسفانه جدا از هم کار می کنیم و باید زنجیره فعالیت واحد های گردشگری در استان شکل بگیرید.

همچنین محمد رسول عبدالمحمدی نماینده صنعت گران صنایع دستی استان نیز با مطرح نمودن مباحثی همچون ارزش افزوده بالا و تامین آسان مواد اولیه صنایع دستی و شرایط مناسب اقتصادی شدن آن، ضعف در طراحی و بسته بندی را از جمله مشکلات این حوزه عنوان کرد.

در بخش دیگری از این همایش جلیلیان نماینده دفاتر خدمات مسافرتی استان نیز تنها راه نجات کشور در مقابل تحریم ها و دشمنان را صنعت گردشگری دانست و گفت: برگزاری جلسه هم اندیشی برای بازسازی و سرمایه گذاری در زیرساخت های گردشگری یک نیاز اساسی است که باید به آن توجه بیشتری شود.

وی ناهماهنگی در میان دفاتر خدمات مسافرتی، بن بست بودن استان در رابطه با پروازهای خارجی و ضرورت برقراری پروازهای خارجی و نیز رونق بخشی به پروازهای داخلی را از جمله مشکلات و نیازهای صنعت گردشگری استان عنوان کرد.

همچنین در این همایش نماینده اداره کار طرح کارورزی و مزایای جذب نیروی کارورز را برای فعالین گردشگری استان تشریح نمود.

در پایان این مراسم از 20 تن از فعالین  و پیشکسوتان گردشگری استان کرمانشاه در حوزه های مختلف تجلیل به عمل آمد. 

 
تصاویر مرتبط
  •  گزارش / همایش تجلیل از فعالین گردشگری استان کرمانشاه برگزار شد