جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/08/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 70 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین‌المللی کیفیت دریافت کرد

 یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین‌المللی کیفیت دریافت کرد

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: اثر هنری پیمان محمدی در رشته گره چینی موفق به دریافت نشان بین‌المللی کیفیت از سوی شورای جهانی صنایع‌دستی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه پروانه حیدری، روز پنج شنبه با اعلام این خبر تصریح کرد: استان کرمانشاه در سال 96 در داوری نشان ملی شرکت نمود که 8 اثر موفق به دریافت نشان ملی شدند و یک اثر به مرحله داوری بین المللی راه پیدا کرد .

وی افزود: آثار هنری یک هنرمند کرمانشاهی به مراسم داوری شورای جهانی صنایع دستی (wcc ) برای دریافت نشان بین‌المللی کیفیت راه یافت که در نهایت اثر هنری پیمان محمدی گواهی نامه نشان بین‌المللی کیفیت از شورای جهانی صنایع‌دستی در رشته گره چینی را دریافت کرد.

حیدری با بیان اینکه این مراسم هر 2 سال یک بار برگزار می شود، اضافه کرد: آثاری در این مراسم برگزیده می شوند که مبین هویت فرهنگی و ملی کشور بوده و در طرح و روش تولید و استفاده از مواد اولیه طبیعی در تولید اثر خلاقیت داشته باشند.

وی اظهارداشت: نشان بین‌المللی کیفیت از شورای جهانی صنایع‌دستی در واقع پیش زمینه ای برای دریافت "مهر اصالت" است که از سوی سازمان یونسکو داده می شود و می تواند یک هنر را جهانی کند.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنای دستی و گردشگری استان کرمانشاه تصریح کرد: پیمان محمدی؛ هنرمند رشته گره چینی اهل شهرستان کنگاور در داوری نشان ملی و مرغوبیت صنایع دستی سال 1396 شرکت نمود و موفق به اخذ نشان ملی مرغوبیت گردید و پس از بررسی از سوی داوران ملی کاندیدای حضور در داوری نشان بین‌المللی کیفیت از شورای جهانی صنایع‌دستی شد.

 
تصاویر مرتبط
  •  یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین‌المللی کیفیت دریافت کرد
  •  یک اثر هنری کرمانشاه نشان بین‌المللی کیفیت دریافت کرد