جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/08/26 نظرات: 0 نظر نمایش: 97 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
جشنواره "وحدت" در بنای تاریخی سوری کرمانشاه برگزار می‌شود

جشنواره "وحدت" در بنای تاریخی سوری کرمانشاه برگزار می‌شود

 29 آبان لغایت 6 آذر:

 

جشنواره "وحدت" در بنای تاریخی سوری کرمانشاه برگزار می‌شود

 

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه از برگزاری جشنواره وحدت از تاریخ 29 آبان تا ششم آذر در مجموعه پذیرایی سنتی خانه تاریخی سوری کرمانشاه خبرداد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، جلیل بالایی در گفت و گویی، محوریت برگزاری این رویداد فرهنگی را معرفی صنایع دستی، غذاهای سنتی، جاذبه های گردشگری، میراث ناملموس و ...کرمانشاه دانست و اظهارکرد: برگزاری این جشنواره زمینه آشنایی بیشتر گردشگران داخلی و خارجی را با خرده فرهنگ های شهر کرمانشاه فراهم خواهد کرد.

وی افزود: در طول برگزاری این جشنواره بخشی از صنایع دستی بومی کرمانشاه همچون گلیم، قالی، گیوه، سازهای سنتی، جاجیم بافی، چاقوسازی، نمدمالی، چیغ بافی و ... نیز برای گردشگران عرضه می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه بااشاره به اهمیت گردشگری غذا در صنعت توریسم امروز دنیا، تصریح کرد: تلاش کرده ایم در جشنواره وحدت طبخ معروف ترین و شاخص ترین غذاهای سنتی استان همچون دنده کباب، خورش خلال، خورش کنگر، ترخینه، ونوشک پلو و همچنین عرضه سوغات نان برنجی، نان خرمایی، کاک و روغن کرمانشاهی را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در مدت برگزاری جشنواره وحدت، خانه سوری کرمانشاه در راستای حفظ آیین ها میزبان برنامه هایی همچون بازی‌های محلی زوران و پلان، بازی محلی خلورتانی، شال درکی یا شال انداز، شاهنامه‌خوانی کردی، برپایی سیاه چادرهای عشایر و ... خواهد بود.

وی تصریح کرد: در طول برگزاری جشنواره کلیه غذاهای این مجموعه پذیرایی سنتی با 15 درصد تخفیف ارائه می گردد.

بالایی همچنین بابیان اینکه خانه سوری کرمانشاه از بناهای ثبت ملی شده اواخر عهد قاجار و اوایل دوره پهلوی اول است، گفت: این بنا در سال 97 در راستای سیاست های سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر جلوگیری از تخریب، احیاء و مرمت بناهای قدیمی با واگذاری آنها به بخش خصوصی، برای مدت 15 سال به بخش خصوصی واگذار شد. 

 
تصاویر مرتبط
  • جشنواره "وحدت" در بنای تاریخی سوری کرمانشاه برگزار می‌شود