جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/08/28 نظرات: 0 نظر نمایش: 74 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
پایان مرحله اول مرمت تنها خانه تاریخی کنگاور

 پایان مرحله اول مرمت تنها خانه تاریخی کنگاور

رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور از پایان مرحله نخست عملیات مرمت و مقاوم سازی خانه تاریخی ساری اصلانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، فاطمه خدادادی روز یک شنبه در گفت و گویی اظهار داشت: در این مرحله، تمامی طاقچه ها و سردرها مرمت، سبک سازی، مهار پیشرفت آسیب فیزیکی بنا، مقاوم سازی و برداشت بافت فرسوده، طراحی نقشه کلیه اتاقها این خانه انجام می شود.

وی اظهار داشت: برای عملیات مرمت، 90 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی و کمیته برنامه ریزی شهرستان کنگاور تخصیص داده شد.

رئیس اداره میراث فرهنگی کنگاور گفت: خانه ساری اصلان در محله قدیمی در عمارت این شهر واقع شده و تاریخ احداث آن به اواخر دوره قاجاریه بر می گردد.

وی ادامه داد: این خانه که تنها بازمانده خانه های قدیمی کنگاور است بر محور شمالی – جنوبی استقرار یافته و در سال های گذشته به واسطه دیوار حائلی به 2 بخش مجزا تفکیک شده است.

خدادادی افزود: بیشتر مصالح این خانه چون دیگر بناهای بومی کنگاور خشت و آجر بوده و سقف ها با تیر و تخته و کاه گل پوشش یافته اند، سازه دیوارها از جنس خشت و پوسته بیرونی (البته در نمای داخلی) از آجر با طرحهای تزئینی است.

شهرستان کنگاور با قدمتی چند هزار ساله بر سر راه قدیمی ابریشم قرار گرفته و  116 اثر تاریخی و طبیعی این شهرستان به ثبت ملی رسیده است.

 
تصاویر مرتبط
  •  پایان مرحله اول مرمت تنها خانه تاریخی کنگاور