جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/09/13 نظرات: 0 نظر نمایش: 38 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
پل تاریخی کوچه در کنگاور مرمت شد

 پل تاریخی کوچه در کنگاور مرمت شد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور گفت: عملیات اجرایی مرمت پل تاریخی "کوچه" از بناهای به‌جا مانده دوره صفویه در این شهرستان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، فاطمه خدادادی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور روز پنج شنبه در گفت و گویی اعلام کرد: زیر سازی و مرمت یکی از طاق ها، برداشت کف سازی و عایق بندی و اجرای مجدد کف سازی با قلوه سنگ، حذف الحاقات، مرمت جان پناه و... با هدف پیشگیری از تخریب با 600میلیون ریال اعتبار انجام شد.

خدادادی با بیان اینکه آخرین مرحله مرمت پل کوچه از بناهای به‌جا مانده دوره صفوی 14 سال پیش اجرا شد، تصریح کرد: این بنای ارزشمند که سالیانه میزبان تعداد زیادی گردشگر داخلی و خارجی است نیازمند تخصیص اعتبار برای ادامه مرمت در بخش های دیگر است.

وی در ادامه گفت: تردد وسائط نقلیه سنگین و سبک از روی پل تاریخی "کوچه" این پل را در معرض آسیب قرار داده است.

این مسئول اضافه کرد: این پل که بر روی رودخانه "خرم رود" واقع شده، از دیرباز تاکنون محل تردد مردم روستای کوچه بوده است.

خدادادی با بیان اینکه این پل دارای شش پایه سنگی و 80 متر طول است، افزود: هرچند که در نزدیکی پل مسیر دیگری برای تردد مردم این روستا وجود دارد، اما از آنجایی که مسیر احداث شده آسفالت نیست، مردم روستا ترجیحا از این پل سنگفرش برای تردد استفاده می‌کنند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کنگاور با بیان اینکه تاکنون در جلسات مختلف پیگیری‌ها و مکاتباتی برای جلوگیری از آسیب به این اثر تاریخی با احداث راه دسترسی مناسب به روستا انجام داده‌ایم، اما بی نتیجه بوده، گفت: مردم روستای کوچه واقف به ارزش و اهمیت این پل تاریخی هستند، اما باتوجه به اینکه راه تردد مناسبی ندارند، مجبورند از این پل تردد کنند که نیاز است مسدود شود.

 
تصاویر مرتبط
  •  پل تاریخی کوچه در کنگاور مرمت شد