جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/09/14 نظرات: 0 نظر نمایش: 48 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مرمت 6 حمام تاریخی در سنقر

 مرمت 6 حمام تاریخی در سنقر

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سنقر از مرمت 6 حمام تاریخی در این شهرستان ماهان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه داریوش فرمانی روز سه شنبه 13 آذرماه در گفتگویی با بیان اینکه حفظ و کاربری بخشیدن به بناهای تاریخی از اولویت های سازمان میراث فرهنگی است، افزود: عملیات مرمت و بازسازی حمام های سطر و چرمله علیا با اعتباری بالغ بر 129 میلیون تومان به اتمام رسید.

وی گفت: چهار حمام تاریخی، خان جمال زمانی، حسین آباد، ده رضوان و ده بند نیز عملیات احیاء و بازسازی آنها با اعتبار 200 میلیون تومان آغاز شده است.

فرمانی در ادامه با بیان اینکه هفت حمام تاریخی دیگر شهرستان سنقر نیز در دستور کار مرمت و بازسازی قرار داد، افزود: اختصاص اعتبار 700 میلیون تومان از محل اعتبارات متوازن استانی جهت مرمت حمام های دهنو، کچگینه، سر دره قبادی و... در دستور کار این اداره قرار دارد.
وی اظهار امیدواری کرد که عملیات مرمت و بازسازی تعداد 15 حمام تاریخی طی سالهای آینده بصورت کامل به پایان برسد و با کمک صندوق احیاء مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان سنقر در ادامه گفت: جاذبه های گردشگری زیادی در شهرستان سنقر وجود دارد که از میان آنها می توان به بقعه مالک، بازار قدیم سنقر، باغ های اطراف شهرستان، سراب گزنهله، سد شهدا (سلیمان شاه)، سراب گلویج، سراب چرمله، آبشار بدر و پریشان، ارتفاعات دالاخانی و ... اشاره کرد.

وی همچنین بیان کرد: این شهرستان از لحاظ مذهبی دارای 14 امامزاده می باشد که از جمله آنها می توان امامزاده احمد(ع) و امامزاده هادی(ع) را نام برد.

 

 
تصاویر مرتبط
  •  مرمت 6 حمام تاریخی در سنقر