سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/10/06 نظرات: 0 نظر نمایش: 61 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
واحدهای گردشگری غیرمجاز روانسر پلمب می شوند

واحدهای گردشگری غیرمجاز روانسر پلمب می شوند

 

واحدهای گردشگری غیرمجاز روانسر پلمب می شوند
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان روانسر گفت: واحد های پذیرایی و گردشگری بین راهی این شهرستان طی یک ماه آینده تعیین و تکلیف می شوند.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، سیف اله رنجبر امروز پنج شنبه 6 دی ماه در جلسه تعیین و تکلیف واحدهای گردشگری و رستوران های بین راهی که در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: « هر چه میزان نظارت بر اماکن پذیرایی بیشتر شود کیفیت خدمات در آنها افزایش می یابد اما وقتی این نظارت ها با غفلت روبرو شود میزان ارایه خدمات و بهداشت نیز با کاهش مواجه می شود.»
او در عین حال گفت : «در بین رستوران ها و مراکز پذیرایی، رستوران های مطلوبی نیز وجود دارد و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صدور مجوز این مراکز، از این رستوران های بین راهی بازدید می کند.»
رنجبر همچنین از تعیین تکلیف واحدهای پذیرایی غیر مجاز بین راهی کاوات واقع در مسیر جاده روانسر پاوه (روستای شبانکاره) و مالکیت واحد های پذیرایی غیر مجاز واقع در مجموعه ی تفریحی توریستی غار قوری قلعه برابر ضوابط و مقررات خبر داد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان روانسر ادامه داد: «ارتقای سطح ارائه خدمات به کاربران جاده‌ای و مسافران به منظور ارتقای ایمنی تردد در جاده‌ها و ایجاد رمپ ورود و خروج در مسیر جاده گردشگری شبانکاره در دستور کار این جلسه قرار می گیرد.»
او ادامه داد: «بخشداران بخش مرکزی و شاهو نسبت به هماهنگی با دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاها جهت توجیه متقاضیان طرح های گردشگری با اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری روانسر همکاری لازم را داشته باشند.»
وی در پایان بر ضرورت آمادگی تنظیف و آراستگی نمازخانه‌ها و نظافت و پاکیزگی سرویس‌های بهداشتی واقع در مجتمع‌های خدماتی رفاهی و اماکن بین راهی شهرستان روانسر تاکید کرد.
شهرستان روانسر دارای ۲۲واحد گردشگری شامل ۲مجتمع گردشگری ،۵واحد رستوران بین راهی و۱۴واحد منفرد پذیرایی بین راهی می باشد که تعداد ۷واحد به صورت غیر مجاز مشغول به فعالیت هستند که طی این جلسه با ادارات مربوطه در خصوص ساماندهی واحد های مذکور هم اندیشی شد .
 
تصاویر مرتبط
  • واحدهای گردشگری غیرمجاز روانسر پلمب می شوند