سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/10/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 37 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
صادرات 8 میلیون دلاری صنایع دستی از کرمانشاه

صادرات 8 میلیون دلاری صنایع دستی از کرمانشاه

 

معاون سازمان میراث فرهنگی کرمانشاه از صادرات 8 میلیون دلاری صادرات صنایع دستی در 6 ماه نخست سال ۱۳۹۷ خبر داد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پروانه حیدری معاون صنایع این اداره کل در نشت خبری صبح امروز سه شنبه 11 دی ماه اظهار داشت: «در سال 96 صادرات صنایع دستی استان به مبلغ 18 میلیون دلار بوده است و همچنین در 6 ماهه اول سال جاری مبلغ 8 میلیون دلار صادرات داشته‌ایم که بخش اعظم این صادرات ها مربوط به گیوه است »
او گفت: «بیشتر باید روی بازاریابی و فروش کار کنیم که از سال گذشته طرح تجاری سازی صنایع دستی را شروع کردیم و روی برندسازی، بسته بندی، طراحی مبتنی بر سلیقه مشتری و توسعه بازار کار کردیم.»
وی در پاسخ به این پرسش که این آمار آیا به معنی کاهش صادرات در 6 ماهه اول سال جاری و در کل کاهش صادرات در سال 97  است؟، بیان کرد: «خیر، صادرات 6 ماهه نخست دو سال 96 و 97 برابر می باشد و با توجه به اینکه میزان صادرات در نیمه دوم سال، نسبت به نیمه اول بیشتر است، پس می‌توان انتظار داشت صادرات امسال ما حد‌اقل به اندازه سال گذشته باشد، البته ما امیدواریم که بیشتر از سال گذشته صادرات داشته باشیم.»
حیدری با اشاره به اینکه هرسین مهد گلیم‌ بافی کشور است، بیان کرد: «نشان جغرافیایی گلیم هرسین به ثبت ملی رسیده است و پرونده آن برای ثبت جهانی به نهاد‌های مربوطه ارسال شده است و قریب به یقین به زودی نشان جغرافیایی گلیم هرسین ثبت جهانی خواهد شد.»
وی با بیان اینکه در صنایع دستی استان 60 رشته فعال داریم که 15 هزار صنعتگر و هنرمند در این رشته‌ها ثبت شده‌اند که 11 هزار نفر از آنها در حال حاضر فعال هستند، گفت: «از ابتدای سال 96 تا به امروز 16 میلیارد تومان تسهیلات به این صنعتگران و هنرمندان پرداخت کرده‌ایم.»
حیدری افزود: «شهر «نودشه» در شهرستان پاوه را به عنوان شهر ملی گیوه به ثبت ملی رسانده‌ایم و هم چنین روستای «فش» شهرستان کنگاور به عنوان دهکده ملی ساخت سازهای سنتی ثبت ملی شده و همچنین پرونده مربوط به ثبت نشان جغرافیایی شهر کرند غرب در زمینه ساخت چاقو و ابزار آلات فلزی را به سازمان میراث فرهنگی کشور ارسال کرده‌ایم.»
او در پایان با اشاره به اهمیت بازارچه‌های صنایع دستی بیان داشت: «در شهر کرمانشاه سه بازارچه صنایع دستی فعال داریم و  در شهرستان دالاهو نیز یک بازارچه صنایع دستی راه‌اندازی شده و در صدد آن هستیم که در تمامی شهرستان‌های استان بازارچه‌های صنایع دستی برقرار شود.»
 
 
تصاویر مرتبط
  • صادرات 8 میلیون دلاری صنایع دستی از کرمانشاه