سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/10/22 نظرات: 0 نظر نمایش: 44 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
محمد خیاطان: گردشگری بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم است.

محمد خیاطان: گردشگری بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم است.

 

محمد خیاطیان:
 
گردشگری بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم است.
 
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور استفاده از ظرفیت های گردشگری را بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم عنوان کرد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، دکتر محمد خیاطیان در آئین تکریم و معارفه مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه اظهار داشت: به واسطه شرایطی که در جامعه هست و ناجوانمردی هایی که در سطح بین المللی نسبت به نظام وجود دارد. مدیران را به این سمت برده است که به مقوله گردشگری به عنوان یکی از بخش های اشتغالزا و تامین منابع و ارز آور برای کشور توجه ویژه داشته باشند.
 
وی با بیان اینکه آینده اقتصاد کشورها بر پایه بخش گردشگری استوار خواهد شد، افزود: امروزه کشورهایی همچون هندوستان با وجود برخورداري از منابع مناسبی كه دارند حوزه فعالیت های خود را به سمت گردشگری برده اند. و یا کشوری که هیچ فضای گردشگری از جنس میراث جهانی ندارد امروز همه هدف خود را بر روی گردشگری متمرکز کرده است.
 
وی با اشاره به برنامه ریزی کشور ترکیه برای توسعه صنعت گردشگری، اظهار داشت: در آمد ها و منافع این کشور در حوزه گردشگری از درآمد نفتی ما هم گاها بیشتر است.
 
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور بیان داشت: در ایران با توجه به 32 هزار اثر ثبت شده در گردشگری عقب هستیم. البته این روزها با این وجود آمارهای مناسبی در حوزه گردشگری وجود دارد که با وجود همه مشکلات کشور امیدوار کننده است.
 
خیاطیان تصریح کرد: وقتی تحریمی صورت می گیرد، تحریم حرف نیست و در عمل ایران هراسی در اقصی نقاط دنیا جاری و ساری می شود،ایران هراسی ای که با هدف براندازی نظام است.
 
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در ادامه اظهار داشت: در پایان 9 ماهه سال 97 امروز 6 میلیون گردشگر خارجی وارد کشور شده اند و این عدد در شرایط تحریم به دست آمده است.
 
وی تاکید کرد: اگر میخواهیم در گردشگری به چشم انداز مناسبی برسیم باید از داشته های خود به بهترین شکل استفاده کنیم و گردشگری را صرفا با طبیعت گردی برابر ندانیم و حوزههای میراث فرهنگی و صنایع دستی نیز باید در خدمت گردشگری قرار گیرند.
 
وی با بیان اینکه، باید داشته های میراث فرهنگی برای جذب گردشگر به کار گرفته شوند، تصریح کرد: در این شرایط که کشور نیازمند جذب گردشگر به ویژه در حوزه خارجی است میراث فرهنگی باید با همه توان در این حوزه ورود کند.
 
معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور با بیان اینکه باید به موضوع گردشگری و تنوع در آن پرداخته شود و در حوزه های مختلف از جمله اکو توریسم، توریسم سلامت، توریسم ورزشی و... باید مورد توجه قرار گیرند، داشتن 370 کیلومتر مرز مشترک استان کرمانشاه با کشور عراق را فرصت مناسبی برای توسعه گردشگری سلامت، زیارت و تفریحی در استان عنوان کرد.
 
خیاطیان گفت: با برنامه ریزی و هدف گذاری می توان چشم انداز مناسبی در حوزه گردشگری استان کرمانشاه ترسیم شود تا بتوان برنامه کرمانشاه 2020 را تحقق بخشید و این استان قهرمان پرور را به یکی از قطب های گردشگری کشور تبدیل نمود.
 
وی در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد جلیل بالایی در مدیریت میراث فرهنگی استان، اظهار داشت: ایشان انسانی آرام، پر تلاش و مدبری هستند که در زمان حضور در این اداره کل به یک وحدت نظر و آرامشی رسید که منجر به اتفاقات خوبی در استان شد.
 
وی با اشاره به مشکلات انتخاب مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، بیان داشت: انتخاب مدیر کل کرمانشاه یکی از سخت ترین کارها بود که با توجه به تخریب های صورت گرفته می توان به این نتیجه رسید که در استان کرمانشاه علاوه بر تحریم خارجی یک تحریم داخلی هم داریم.
 
خیاطیان تاکید کرد:مگر می شود استاندار کرمانشاه به عنوان مدیر ارشد استان دغدغه توسعه گردشگری را نداشته باشد و انتخابش از روی بی توجهی باشد. و یا مگر می شود دکتر مونسان در انتخاب مدیران دستگاه خود به مباحث تخصصی بی توجه باشد
 
وی عنوان کرد اگر این توان که در تخریب آدم ها وجود دارد به سمت مثبت سوق داده شود تحول عظیمی در استان شکل می گیرد.
 

معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی کشور در خاتمه با اشاره به معرفی دکتر قادری به عنوان مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، اظهار داشت: ایشان از مدیران خوب، پرتلاش و با انگیزه است که نیازمند است همه به او کمک کنیم تا در مسئولیت پیش رو موفق شود

 
تصاویر مرتبط
  • محمد خیاطان: گردشگری بزرگترین فرصت کشور در شرایط تحریم است.