جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/10/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 33 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
پروژه تلکابین تاق بستان تعیین و تکلیف می شود

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: تعیین و تکلیف پروژه تلکابین تاق بستان برای ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال زایی در حوزه گردشگری در اولویت این اداره کل قرار دارد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی در حاشیه بازدید از محل احداث پروژه تله کابین کرمانشاه در گفتگویی با بیان اینکه احداث پروژه تله کابین گامی موثر در راستای جذب گردشگر به استان است، افزود: یکی از پروژه های بسیار مهم استان که می تواند بحث گردشگری در شهر کرمانشاه را متحول کند، تله کابین است که امیدواریم هرچه زوتر روند اجرایی آن آغاز شود.

وی توضیح داد: میراث فرهنگی پیش از این مجوزهایی را برای احداث تله کابین صادر کرده و مکان خاصی را نیز برای مبدا و مقصد آن مشخص کرده بود اما با تغییر مکان تلکابین باید مطالعات لازم جهت صدور مجوز انجام شود.
قادری در ادامه اظهار داشت: در این بازدید موانع موجود برای سرمایه گذاری در این پروژه و راهکارهای ممکن برای صدور مجوز احداث تله کابین تاق بستان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در پایان این بازدید معاونت های میراث فرهنگی و سرمایه‌گذاری این اداره کل را مکلف کرد این پروژه گردشگری را با قید اولویت تعیین و تکلیف کنند.
بیش از 15 سال است، بحث احداث پروژه تله کابین کرمانشاه آغاز و حتی اقدام هایی نیز در این زمینه انجام شد اما از آن زمان تاکنون این پروژه به برپایی چند تیرک آهنی بر فراز کوه طاقبستان خلاصه شده است.

کرمانشاه از جمله استان های گردشگرپذیر کشور است و قابلیت ها و ظرفیت های بسیاری در این حوزه در اختیار دارد که می توان با برنامه ریزی صحیح در راستای استفاده هرچه بهتر از این ظرفیت ها و رونق و توسعه گردشگری و اشتغالزایی استان اقدام کرد.