جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/10/27 نظرات: 0 نظر نمایش: 39 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
رطوبت تکیه معاون الملک نیازمند بررسی و چاره اندیشی است

مدیر کل اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تاکید کرد:

تهدید آبهای زیر زمینی برای آسیب رسانی به مجموعه تکیه معاون باید بررسی و برای مهار آن چاره اندیشی نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی به همراه شورای معاونین اداره کل از مجموعه تاریخی فرهنگی تکیه معاون الملک بازدید کردند.

قادری در این بازدید به کاشی کاری‌های منحصر به فرد این تکیه اشاره کرد و افزود: این کاشی کاری‌ها به قدری منحصر به فرد و ارزشمند است که این تکیه را "موزه کاشی تاریخ ایران" می‌نامند.

او به مشکلات حال حاضر که بنای تکیه را تهدید می‌کند اشاره کرد و افزود: با توجه به توسعه شهر کرمانشاه، دربحث هدایت آبهای سطحی و در مسیر آبهایی که از زیر تکیه از گذشته عبور می‌کرده اند، بر اثر ساخت و سازهای صورت گرفته و ساخت دیوارهای بتنی بر لزوم برنامه ریزی و پی گیری های لازم برای رسیدن به یک تصمیم مناسب و عملیاتی برای ساماندهی آبهای زیر زمینی به عنوان یک تهدید جدی تاکید کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه همچنین از پروژه مرمت کاشی های تکیه معاون الملک و موزه مردم شناسی این مجموعه فرهنگی تارخی بازدید کرد.

علیرضا برشاهی مدیر این مجموعه تاریخی نیز با بیان اینکه تکیه معاون الملک با قدمت 114 سال یکی از تکیه‌های تاریخی شهر کرمانشاه است، گفت: پروژه مطالعه آب های زیر سطحی محدوده تکیه معاون الملک از ابتدای سال جاری توسط شرکت آب منطقه ای کرمانشاه با گمانه زنی در سه جبهه در حال اجرا است.

برشاهی در خصوص مرمت کاشی های تکیه نیز گفت: پروژه مستند نگاری و مرمت کاشی های تکیه معاون الملک به عنوان یک کار مستمر از ابتدای سال جاری با همکاری یونسکو در دست اقدام است.