جمعه ، 03 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/11/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 29 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
استاندار کرمانشاه: غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است

 استاندار کرمانشاه: غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است

استاندار کرمانشاه گفت: اگر مدیریت صحیح و برنامه دقیق داشته باشیم، ظرفیتهای گردشگری موجود در استان میتواند بر چالشها غلبه کند.

 

به گزارش روابط عمومی، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه امروز پنج شنبه 4 بهمن ماه در نشست با شورای اداری اداره کل میراث فرهنگی که در دفتر کاری مدیر کل برگزار شد، اظهار داشت:  در حوزه گردشگری بایک برنامه جدی چالشها را بردارید، اگر در استان نتوانیم چالشها را حل کنیم هیچ توقعی از سازمان داشته باشیم.

بازوند با بیان اینکه برای تحقق توسعه گردشگری نیازمند داشتن برنامه هستیم، تصریح کرد: اگر می خواهیم میزبان رویداد بین المللی گردشگری روستایی شویم باید روستاهای با ظرفیت ما شناسایی شوند تا زیرساخت های لازم برای آنها فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر قرار است گردشگری یک محور توسعه باشد همه دستگاه ها باید برای تحقق آن پای کار بیایند و میراث‌فرهنگی تنها نباشد.

او با اشاره به ظرفیت های حوزه گردشگری استان تصریح کرد: اگر برای 20 در صد از این ظرفیت های موجود برنامه ریزی و مدیریت مناسب صورت بگیرد بسیاری از چالشهای ما را از پیش رو برداشته می شود.

استاندار کرمانشاه افزود: اگر قرار است سال 98 کرمانشاه به شهر گردشگری تبدیل شود باید با برنامه و تلاش برای اقدامات جدید و خلاقانه در دستور کار قرار گیرد.

بازوند خاطر نشان کرد: باید هر ماه یک جشنواره و رویداد در شهر کرمانشاه برگزار شود.

وی با بیان اینکه سال 98 برای استان کرمانشاه سال گردشگری و اشتغال است افزود: این موضوع را باید در برنامه خود ببینید و موانع آن شناسایی و رفع شود.

استاندار کرمانشاه تاکید کرد: دستگاه ها باید در حوزه سرمایه گذاری پاسخ استعلام در حوزه گردشگری باید در مدت یک هفته بدهند.

وی افزود: گردشگری در کار گروه اشتغال هر 15 روز در دستور کار قرار گیرد تا بتوان موانع سر راه توسعه گردشگری برداشته شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه یادآور شد:اگر میخواهیم مرکزیت کرمانشاه را داشته باشیم باید بتوانیم به سایر استانهای همجوار خدمات ارائه دهیم.

وی اظهار داشت: گردشگری می تواند اقتصاد خانوار را متحول و در معیشت مردم و سفره آنها نقش داشته باشد و این زمینه مشارکت مردم را فراهم کند.

بازوند در خاتمه ابراز امیدواری کرد که سال 98 با برنامه ریزی و تلاش یک جهش در صنعت گردشگری استان شکل بگیرد.

 

 

 
تصاویر مرتبط
  •  استاندار کرمانشاه: غلبه بر چالش های گردشگری مستلزم داشتن طرح و برنامه است