سه شنبه ، 28 اسفند 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1397/12/07 نظرات: 0 نظر نمایش: 62 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
بستر سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه فراهم است

بستر سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه فراهم است

بستر سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه فراهم است 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه گفت: هر آنچه که برای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نیاز است در این استان که آوازه تاریخ و طبیعتش شهره جهانی دارد، فراهم است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه امید قادری مدیر کل در نشست با معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و معاونین وی که مجمع نمایندگان استان نیز حضور داشتند، اظهار داشت: استان چهار فصل کرمانشاه به واسطه داشتن پیشینیه و تاریخی کهن و چند هزار ساله و جاذبه های طبیعی بکر و دست نخورده ای که چشم هر بیننده ای را مجذوب خود می کند، بستر مناسبی برای سرمایه گذاری در حوزه زیرساخت های گردشگری است.

او با قدردانی از ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی بخاطر توجه به گردشگری غرب کشور، اظهار داشت: طبیعت منحصر به فرد اورامانات به عنوان یکی از مقاصد مهم گردشگران در غرب کشور سالانه میزبان هزاران گردشگر است که با کمک استاندار و نماینده های محترم مجلس قدم در وادی جهانی شدن آن نهادیم.

وی با بیان اینکه نباید در سایه اقدامات و فعالیت های جاری، مرمت محور ساسانی که در حادثه زلزله سال گذشته، خساراتی متحمل شد به فراموشی سپرده شود، وی افزود: تلاش می کنیم با حمایت های ریاست محترم سازمان این محور تاریخی را مرمت و بازسازی و با ساماندهی آن در صف آثار ثبتی یونسکو قرار دهیم.

قادری با بیان اینکه باید برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان کرمانشاه بیش از گذشته تلاش کنیم، تصریح کرد: برای جذب توریست و گردشگر چاره ای جز توسعه  زیرساخت ها و اقامت گاهها نداریم که در این راستا بانک های عامل نیز باید شرایط پرداخت تسهیلات گردشگری را برای سرمایه گذاران آسان کنند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گرشگری استان کرمانشاه در ادامه با تاکید بر صادرات صنایع دستی به کشورهای همسایه، خصوصا عراق اظهار کرد: استان کرمانشاه با داشتن مرز طولانی با کشور عراق باید محصولات خود را با تبلیغات، بازاریابی و برندینگ به این کشور صادر کند که نیازمند حمایت سازمان در این بخش هستیم.

در این جلسه مقرر گردید آثار تاریخی و طبیعی استان کرمانشاه در قالب فیلمی کوتاه توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهیه و در هیئت دولت پخش شود.

همچنین مقرر شد با هماهنگی ریاست محترم سازمان میراث فرهنگی کشور معرفی استان کرمانشاه در اولویت پخش برنامه های رسانه ی ملی قرار گیرد.

 
تصاویر مرتبط
  • بستر سرمایه گذاری گردشگری در کرمانشاه فراهم است