جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/06/29 نظرات: 0 نظر نمایش: 174 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فروش حلقه مفقوده صنایع دستی است

فروش حلقه مفقوده صنایع دستی است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه یکی از حلقه های مفقوده تولید و توسعه محصولات صنایع دستی بازاریابی و فروش محصولات عنوان کرد و تصریح کرد: نمایشگاه های دائمی ، محلی و سراسری با همین هدف برگزار می گردد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در مراسم افتتاحیه نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کرمانشاه برگزار شد افزود : خرید محصولات صنایع دستی کمک ویژه ای به توسعه و اقتصاد خانواده ‌های صنایع دستی خواهد یود .
جلیل بالایی صنایع دستی را مثال قطعی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: شاخص های اقتصاد مقاومتی شامل ؛ مردمی بودن ، درون زا بودن و دانش محور بودن را می توان به عینه در صنایع دستی مشاهده کرد .
وی با بیان اینکه در جامعه و کشور رقم دقیقی از صنعتگران صنایع دستی وجود ندارد تصریح کرد: 30 هزار نفر در استان کرمانشاه آموزش صنایع دستی دیده اند .
مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه تاکید کرد: از سهمیه 70 هزار نفری اشتغال صنایع دستی کشور تا پایان سال 96 استان کرمانشاه تعهد ایجاد 4 هزار شغل از بخش صنایع دستی را پذیرفته است .
 نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی تا 2 مهر ماه دایر می باشد و در 116 غرفه به ارائه محصولات هنرمندان 60 رشته صنایع دستی از سراسر کشور خواهد پرداخت.
 
تصاویر مرتبط
  • فروش حلقه مفقوده صنایع دستی است