چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/07/02 نظرات: 0 نظر نمایش: 312 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
آیین اختتامیه نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه برگزار شد

آیین اختتامیه نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه برگزار شد

نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس مجتبی نیک کردار معاون عمرانی استانداری کرمانشاه در آیین اختتامیه این نمایشگاه که با حضور هنرمندان 30 استان کشور برگزار شد، با بیان اینکه صنایع دستی سند زنده تاریخ، فرهنگ، هنر و هویت جامعه ایرانی است، اظهار داشت: آنچه که در صنایع دستی به کار می رود نشان دهنده فرهنگ و هنر پیشینایان ما و میراث معنوی است که از نسل های گذشته به ما رسیده و ما باید آن را به دست آیندگان برسانیم.
وی ادامه داد: هرچند که شاید کاربرد برخی از تولیدات صنایع دستی در زندگی امروزه چندان به کار نیاید اما مردم صنایع دستی را می خرند که نمونه ای هنر و ذوق ایرانی را در خانه های خود داشته باشند و وظیفه همه ما این است که این گنجینه عظیم را حفظ و در راه بهبود آن تلاش کنیم.
معاون عمرانی استاندار کرمانشاه، یکی از مهمترین مزیت ایران را گردشگری دانست و گفت: صنایع دستی می تواند در کنار صنعت گردشگری رونق بگیرد و فرصتی برای نشان دادن فرهنگ غنی ایرانی باشد و در رونق اقتصادی کشور کمک کند.
وی صنایع دستی را اقتصاد بدون نیاز به وابستگی خارجی دانست و افزود: این صنعت با نیاز به حداقل سرمایه و نیروی کار ارزان و اشتغال زایی فراوان می تواند به اقتصاد کشور و استان کرمانشاه کمک نماید.
همچنین در ابتدای این مراسم پروانه حیدری معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان کرمانشاه روند شکل گیری و برگزاری نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه را تشریح کرد.
وی اظهار داشت: این نمایشگاه در 115 غرفه و بیشتر از 50 رشته صنایع دستی تشکیل شده است.
وی میزان فروش و آمار بازدیدکنندگان نمایشگاه را بسیار مناسب عنوان کرد و گفت: خوشبختانه اکثر غرفه داران فروش مناسبی داشته اند و استقبال مردم کرمانشاه از این نمایشگاه بسیار چشمگیر بوده است.
حیدری در ادامه با بیان اینکه بر اساس اعلام سازمان میراث فرهنگی، کرمانشاه در سال 94 رتبه اول صادرات صنایع دستی را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: توجه به بسته بندی محصولات صنایع دستی و شرایط بازار رقابتی در کنار استفاده از ضرفیت های جدید فروش از جمله فضای مجازی می تواند گره گشای بخش مهمی از مشکلات فروش صنایع دستی در کشور باشد.
در پایان این مراسم از صنعت گران برتر، غرفه های نمونه و غرفه های وورکشاپ برتر نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی استان کرمانشاه با اهدای لوح تقدیر و تندیس تجلیل شد.
 
 
تصاویر مرتبط
  • آیین اختتامیه نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه برگزار شد