چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/07/03 نظرات: 0 نظر نمایش: 347 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
فروش 3 میلیاردی صنعتگران در نهمین نمایشگاه سراسری کرمانشاه

فروش 3 میلیاردی صنعتگران در نهمین نمایشگاه سراسری کرمانشاه

هنرمندان و صنعتگران کشور در نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه بیش از 3 میلیارد ریال از کالاهای تولید خود را به فروش رساندند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در گفتگویی اظهار داشت: خوشبختانه نهمین نمایشگاه سراسری صنایع دستی کرمانشاه با استقبال خوب مردم کرمانشاه همراه بود که فروش بالای تولیدات صنایع دستی در این نمایشگاه خود گواهی بر این اتفاق است.
وی افزود: مردم هنر دوست کرمانشاه در این پنج روز 3 میلیارد و 120 میلیون ریال کالای صنایع دستی خریده اند، که نشان دهنده افزایش علاقه مندی مردم کرمانشاه به استفاده از کالاهای صنایع دستی است.
بالایی اظهار داشت: خوشبختانه در سالیان اخیر شاهد روند رو به رشد استفاده مردم کرمانشاه از کالاهای صنایع دستی هستیم که با تبلیغات و معرفی مناسب می توان شاهد ادامه این روند رو به رشد بود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، اقتصادی کردن صنایع دستی را از جمله راه کارهای پیش روی برای توسعه صنایع دستی استان دانست و گفت: افزایش تولید، انسجام بخشی به نیروهای فعال در حوزه تولید کالاهای صنایع دستی، شناسنامه دار کردن تولیدات، پایین آوردن قیمت تمام شده و چاره اندیشی برای بازار فروش از جمله مواردی است که می تواند در این پروسه تاثیر گذار باشند.
وی با اشاره به قرار گرفتن گردشگری به عنوان محور توسعه استان، تصریح کرد: رونق صنعت گردشگری و توسعه زیرساخت های این حوزه در بلند مدت می تواند گره گشای بسیاری از مشکلات کنونی صنعتگران و هنرمندان کرمانشاهی باشد و فرصت های بیشتری برای عرضه کالاهای تولید صنایع دستی فراهم گردد.
بالایی در خاتمه احداث بازارچه های دایمی در سطح شهرهای استان با همکاری شهرداری ها را از دیگر برنامه های کوتاه مدت این اداره کل برای بهبود شرایط فروش و ارایه محصولات صنایع دستی در استان توصیف کرد و گفت: مذاکرات اولیه با شهرداری ها جهت مکان یابی و اختصاص زمین صورت گرفته است که امیدواریم با تامین اعتبار در کوتاه ترین زمان ممکن به سرانجام برسد.
نهمین نمایشگاه سراسری کرمانشاه با شرکت 30 استان کشور در 115 غرفه از تاریخ 29 شهریورماه لغایت 2 مهرماه در محل دایمی نمایشگاه بین المللی کرمانشاه برگزار شد.
 
 
تصاویر مرتبط
  • فروش 3 میلیاردی صنعتگران در نهمین نمایشگاه سراسری کرمانشاه