پنجشنبه ، 06 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/08/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 350 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه؛ بخشداری ها در توسعه بوم گردی بسیار تاثیر گذارند

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه؛ بخشداری ها در توسعه بوم گردی بسیار تاثیر گذارند

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، نقش بخشداری ها را در توسعه بوم گردی و ایجاد خانه های مسافر بسیار تاثیر گذار دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس جلیل بالایی در نشست بررسی ظرفیت های بوم گردی استان کرمانشاه که با حضور مدیرکل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری کشور، معاون امور عمرانی و معاون سیاسی امنیتی استانداری، بخشداران و مدیران شهرستانی میراث فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: حفظ میراث فرهنگی، رونق صنایع دستی و توسعه گردشگری سه شاخصه اصلی برنامه های ما برای پیشبرد اهداف اداره کل است.
وی گفت: در گذشته همه تمرکز ما در روستاها بر روی توانمندی های باغداری، کشاورزی و دامداری بود و از وجود ظرفیت های طبیعت گردی و بوم گردی غافل بودیم.
وی ادامه داد: علاوه بر توسعه این بخش های اصلی امروز باید مباحث گردشگری و بوم گردی را به عنوان یک امکان جدید مورد توجه قرار دهیم.
بالایی با اعلام اینکه انجمن حامیان میراث فرهنگی در همه روستاهای استان شکل خواهد گرفت، گفت: ما باید مردم را با میراث فرهنگی عجین کنیم و خوشبختانه این اتفاق با تشکیل انجمن ها در حال شکل گیری است و حداقل به لحاظ نهادسازی اقدام ارزشمندی است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با تاکید بر نقش بسیار مهم بخشداری ها در شکل گیری و توسعه بوم گردی و خانه های مسافر روستایی، گفت: باید قبول کرد که بخشی از گردشگران ما امروزه چه به لحاظ مباحث روحی و روانی و چه به خاطر مباحث مادی تمایلی به اسکان در هتل های لوکس و چند ستاره ندارند و یک شب اقامت در یک محیط روستایی را بر آن ترجیح می دهند.
وی تصریح کرد: ما اگر از این فرصت استفاده نکنیم در آینده دچار مشکل می شویم.
بالایی در خاتمه رسمی کردن خانه های مسافر را فرصتی برای تبلیغ و معرفی آن ها دانست و گفت: امیدواریم بخشداری ها در این مسیر به مجموعه گردشگری استان کمک کند تا این روند با شتاب بهتری شکل بگیرد.
در این نشست بخش داران استان کرمانشاه نکته نظرات و خواسته های خود را در خصوص توسعه بوم گردی عنوان کردند.
 
تصاویر مرتبط
  • مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه؛ بخشداری ها در توسعه بوم گردی بسیار تاثیر گذارند