پنجشنبه ، 06 ارديبهشت 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/08/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 324 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
معاون استاندار؛ توسعه بوم گردی بخشی از مشکل اشتغال استان کرمانشاه را حل می کند

معاون استاندار؛ توسعه بوم گردی بخشی از مشکل اشتغال استان کرمانشاه را حل می کند

معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه توسعه بوم گردی و گردشگری روستایی را فرصت مناسبی برای حل بخشی از مشکل اشتغال استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، مهندس مجتبی نیک کردار در نشست بخشداران و مدیران میراث فرهنگی استان که با حضور مدیرکل دفتر همکاری و توافق های گردشگری کشور برگزار شد، اظهار داشت: روستا های استان کرمانشاه ظرفیت زیادی دارند که گردشگران را به این سمت بکشانند.
وی افزود: اگر مشاغل خدماتی و گردشگری در روستا ها ایجاد شود توسعه و رونق روستایی را به دنبال دارد.
نیک کردار با اشاره به تنوع گسترده فرهنگی و مذهبی در نقاط مختلف استان کرمانشاه، بیان داشت: روستاها به لحاظ جاذبه های فرهنگی و آداب و رسوم جزو دست نخورده ترین مکان ها هستند که با توجه به فراهم شدن زیرساخت ها قابلیت گسترده ای برای جذب گردشگران دارند.
معاون امور عمرانی استانداری کرمانشاه جاذبه های طبیعی بکر در کنار صنایع دستی و محصولات دامی و باغی و کشاورزی را از ظرفیت های بالای روستاهای استان کرمانشاه عنوان کرد و گفت: توسعه بوم گردی می تواند علاوه بر رونق روستاها با کمترین هزینه بخشی از مشکلات اشتغال استان را حل نماید.
وی با اشاره به اینکه توسعه بوم گردی موجب معرفی طبیعت و فرهنگ ما می شود، گفت: باید با یک نگاه جدید زمینه توسعه خانه مسافرها در روستاها را فراهم نمود.
نیک کردار کار مشارکتی و همکاری مردمی را لازمه توسعه بوم گردی دانست و گفت: استفاده از ظرفیت های بوم گردی فرصت مناسبی را برای توسعه روستایی فراهم خواهد کرد که نیازمند یک کار جمعی است.
وی در خاتمه نقش بخشداران برای شناسایی و معرفی روستاهای توانمند در عرصه بوم گردی را بسیار مهم دانست و گفت: بخشداری ها در حوزه خود روستاهایی که قابلیت جذب گردشگر را دارند به اداره کل میراث فرهنگی معرفی نمایند تا شرایط برای اجرای طرح های بوم گردی در این مناطق بررسی شود.
 
تصاویر مرتبط
  • معاون استاندار؛ توسعه بوم گردی بخشی از مشکل اشتغال استان کرمانشاه را حل می کند