چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/08/11 نظرات: 0 نظر نمایش: 486 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
کرمانشاه بیش از استان های دیگر ظرفیت بوم گردی دارد / توسعه بوم گردی کوتاه ترین مسیر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

کرمانشاه بیش از استان های دیگر ظرفیت بوم گردی دارد / توسعه بوم گردی کوتاه ترین مسیر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است

مدیرکل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری کشور با بیان اینکه بوم گردی فرصتی برای بهره برداری بیشتر از همه ظرفیت های روستایی است، گفت: استان کرمانشاه بیش از استان های دیگر کشور از این ظرفیت برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، محمدعلی فیاضی در دیدار با بخشداران و مدیران میراث فرهنگی استان کرمانشاه که با حضور معاون امور عمرانی و معاون سیاسی و امنیتی استاندری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی اگر بخواهد در کمترین زمان و با حداقل هزینه اتفاقی رخ بدهد که جوامع محلی از آن بهره مند شوند، گردشگری و نوع خاص آن یعنی بوم گردی است که این ویژگی را دارد.
وی با بیان اینکه در سال 82 تنها 25 اقامتگاه بوم گردی در کشور ایجاد شده بود، تصریح کرد: در سه ساله دولت تدبیر و امید برنامه های توسعه آن کاملاً نهادینه شده است و امروز پس از ابلاغ دستورالعمل های لازم ما شاهد فعالیت 340 اقامتگاه بوم گردی در سطح کشور هستیم که تا پایان برنامه ششم توسعه برای2000 مورد افزایش هدف گذاری شده است.
فیاضی افزود: آنچه که بوم گردی را از سایر انواع گردشگری متفاوت کرده است تنوع فرهنگی و آداب و رسوم مختلف در نقاط مختلف کشور است که جذابیت های آن را دوچندان کرده است.
مدیرکل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری کشور با اشاره به اینکه جاذبه های گردشگری به دو نوع ملموس و ناملموس تقسیم می شوند گفت: جاذبه های ناملموس با توجه به تنوع بیش از حد تمام نشدنی هستند.
وی خاطر نشان کرد: گردشگری باید مکمل سایر فعالیت های روزمره بخش روستایی شود و در کنار آن امکان فروش محصولات صنایع دستی و سایر تولیدات روستائیان فراهم گردد.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تسهیلات یک میلیارد ریالی با سود 4 درصد در اختیار متقاضیان قرار می گیرد، گفت: هم اکنون پرونده 45 میلیارد ریال تسهیلات بوم گردی در شرف پرداخت است.
فیاضی در بخش دیگری از سخنان خود به همکاری سازمان میراث فرهنگی کشور و سازمان بین المللی یونیدو در جهت استفاده از ظرفیت های جوامع بومی و محلی خبر داد و گفت: استان های کردستان، کرمانشاه و سمنان به عنوان پایلوت این پروژه انتخاب شده اند که در مرحله اول بحث توریست سلامت را دنبال می کند و در مرحله بعد به مبحث بوم گردی خواهد پرداخت.
سیستم آموزش روستاهای هدف گردشگری به دفاتر آی تی سی واگذار می شود
مدیرکل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری کشور با بیان اینکه بسته آموزشی روستاهای هدف گردشگری در اختیار دفاتر آی تی سی روستایی قرار می گیرد، گفت: در قدم اول در 75 روستا به عنوان پایلوت دفاتر آی تی سی کار اطلاع رسانی گردشگری را انجام خواهند داد.
وی تصریح کرد: این دفاتر علاوه بر راهنمایی می توانند در مجاورت روستا اقدام به تورگردانی نمایند.
فیاضی با بیان اینکه توسعه بوم گردی توسعه روستاها را به دنبال دارد، گفت: آموزش و معرفی نقش تعیین کننده ای دارند که در این میان صدا و سیما می تواند بسیار یاری گر باشد.
فیاضی در ادامه به برنامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای ترویج گردشگری عشایری اشاره کرد و گفت: به همین منظور در شورای عالی عشایر کشور با تشکیل کارگروهی برنامه های این بخش در دست اقدام است.
وی با تاکید بر ظرفیت بالای کرمانشاه در گردشگری عشایری، گفت: در این حوزه 11 پهنه در سطح کشور شناسایی و تفکیک شده است که استان های کرمانشاه، کردستان و ایلام در یک پهنه جای دارند.
وی در خاتمه تاکید کرد: استان کرمانشاه در حوزه بوم گردی ظرفیت های بی نظیری دارد که در صورت برنامه ریزی و معرفی مناسب می تواند بیشترین سهم را در این حوزه داشته باشد.
مدیرکل دفتر همکاری و توافق های ملی گردشگری کشور در سفر یک روزه خود به استان کرمانشاه از بازار سنتی کرمانشاه، تکیه معاون الملک و مجموعه تاریخی تاق بستان بازدید کرد.
 
تصاویر مرتبط
  • کرمانشاه بیش از استان های دیگر ظرفیت بوم گردی دارد / توسعه بوم گردی کوتاه ترین مسیر برای تحقق اقتصاد مقاومتی است