جمعه ، 08 ارديبهشت 1396
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار
تاریخ: 1395/09/30 نظرات: 0 نظر نمایش: 106 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
صنعت گران بازنشسته و ازکار افتاده صنایع دستی مستمری می گیرند

قابل توجه صنعتگران بازنشسته، از کار افتاده و مستری بگیران صنایع دستی

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، پیرو بخشنامه ارسالی معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی کشور، افراد دارای شرایط ذیل از مزایای مستمری به مبلغ ماهانه 600 هزار ریال ( شصت هزار تومان) بهره مند می شوند.

1_ کمک مشمول این نامه به هنرمندانی تعلق می گیرد که بنابر دلایلی از قبیل کهولت سن، عائله مندی، بیماری، از کار افتادگی و نیاز اقتصادی قادر به تامین حداقل معاش خویش نبوده و از محل دیگری مستمری دریافت نکنند.

2_ بررسی درخواست ها بر عهده شورای ارزشیابی هنرمندان کشور است.

3_ پس از بررسی نهایی توسط شورای ارزشیابی، تصمیم نهایی توسط شورای مذکور انجام و مراتب به تایید شدگان نهایی اعلام می گردد