شنبه ، 02 تير 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/10/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 300 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
حضور مشاور وزیر ارشاد در برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در قشم / هفته های فرهنگی استان ها تقویت انسجام ملی را رقم می زند

 حضور مشاور وزیر ارشاد در برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در قشم / هفته های فرهنگی استان ها تقویت انسجام ملی را رقم می زند

 مشاور وزیر و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین شب اجرای برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم حضور یافت.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، سید محمدرضا موالی زاده در حاشیه بازدید از برنامه ها و نمایشگاه "هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم" در گفت و گو با خبرنگاران برگزاری هفته های فرهنگی استان ها را فرصتی برای آشنایی هرچه بیشتر اقوام ایرانی با یکدیگر دانست و اظهار کرد: این برنامه ها در نهایت تقویت انسجام ملی را رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه ایران کشور غنی به لحاظ تولید محصولات فرهنگی است، گفت: برگزاری هفته های فرهنگی فرصت مناسبی است تا اقوام مختلف ایرانی بتوانند گنجینه غنی و پربار فرهنگی خود را به یکدیگر معرفی کنند.

وی اظهار کرد: اجرای این برنامه ها موجب می شود تا اقوام کشور با فرهنگ، آداب و رسوم، گویش و ادبیات و هنرهای بومی یکدیگر آشنا شوند و این آشنایی می تواند بسیار به افزایش و ارتقا انسجام ملی کمک کند.

موالی زاده به گوناگونی خلقت اقوام و گروه های مختلف و بیان این تفاوت در قرآن کریم اشاره کرد و  افزود: این تفاوت ها در خلقت که تعمدی است خلق زیبایی می کند و مقدمه ای برای کنجکاوی گروه ها و اقوام مختلف برای آشنایی با یکدیگر است و این آشنایی زمینه نزدیکی انسان ها با یکدیگر را فراهم می کند.

مشاور وزیر ارشاد افزود: این برنامه فرصتی برای همین آشنایی و نزدیکی و افزایش اخوت و صمیمیت است و به تقویت روح ملی و اسلامی و انسجام ملی منجر می شود.

موالی زاده تاکید کرد: در همین راستا باید همه تلاش کنیم تا این هفته های فرهنگی به مناسبت های مختلف و در نقاط مختلف کشور برگزار شود.

وی در ادامه با ابراز رضایت از برنامه های هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم، کفت: همین استقبال و حضور پرشور مردم در برنامه ها نشان دهنده محتوی خوب و پرباری است که در برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه تعبیه شده است.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: موسیقی و صنایع دستی که در غرفه های نمایشگاه عرضه شده، نشان دهنده هنر اصیل و اثر گذار استان کرمانشاه است که برای هر بیننده و شنونده ای جذابیت داشته و اثرگذار است.

وی در خاتمه از زحمات استانداری و اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه برای برگزاری این مراسم تدیر کرد و گفت: مجموعه میراث فرهنگی استان کرمانشاه با تدارک یک برنامه بسیار مناسب توانسته است به خوبی بخش هایی از فرهنگ غنی این استان را معرفی نماید که استقبال بسیار خوب مردم از این برنامه ها گواهی بر این موضوع است.

 
تصاویر مرتبط
  •  حضور مشاور وزیر ارشاد در برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در قشم / هفته های فرهنگی استان ها تقویت انسجام ملی را رقم می زند