چهارشنبه ، 30 خرداد 1397
بیستون
بیستون
محوطه تاریخی بیستون در شهر بیستون در سی کیلومتری استان کرمانشاه و در پای کوهی معروف به همین نام و در مسیر شهر کرمانشاه به همدان واقع شده‌ است.
تاق بستان
تاق بستان
مجموعه‌ای از سنگ‌نگاره‌ها و سنگ‌نبشته‌های دورهٔ ساسانی است که در شمال غربی شهر کرمانشاه در غرب ایران واقع شده است. اين مجموعه در قرن سوم میلادی ساخته شده است و ارزش هنری و تاریخی زیادی دارد.
 نودشه
نودشه
نودشه شهری در نقطه صفر مرزی ایران و عراق، در ۱۵۰ کیلومتری شهر کرمانشاه و از توابع شهرستان پاوه یا اورامانات است. «نودشه» در میانه کوه‌هایی بلند، دره‌هایی عمیق و تنگ واقع شده و اطرافش را جنگل‌های بلوط، ون و درختان میوه و چشمه‌های زلال فراگرفته‌است. خانه‌هایش پله پله و به سمت کوه‌ها در اوج‌اند.
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بیستون
کاروانسرای شاه عباسی بر سر راه قدیمی کرمانشاه – همدان، در مقابل فرهاد تراش قرار دارد. این کاروانسرا با مساحتی بیش از 6000 متر مربع، به فرم چهار ایوانی ساخته شده است و متعلق به دوره صفوی می باشد.
سراب نیلوفر
سراب نیلوفر
دریاچه کوچکی در حدود 30 کیلومتری شمال غرب کرمانشاه است که مملو از گل‌های نیلوفر آبی است
 
توقف
اخبار سرمایه گذاری
تاریخ: 1395/10/09 نظرات: 0 نظر نمایش: 267 مرتبه تعداد امتیاز: 0   (Article Rating)
"مهمان نوازی" کرمانشاهیان هر گردشگری را به خود جذب میکند

 "مهمان نوازی" کرمانشاهیان هر گردشگری را به خود جذب میکند

 

عضو شورای شهر کرمانشاه مهمان نوازی را ویژگی بارز کرمانشاهیان عنوان کرد و افزود: این ویژگی هر گردشگری را به خود جذب میکند.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه حجت الاسلام رضا زین الدین در دومین شب از برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه در جزیره قشم با اشاره به پتانسیل های فراوان استان در جذب گردشگر، گفت: در کنار همه آثار تاریخی و طبیعی، ویژگی برجسته که موجب جذب گردشگران است خصلت خونگرمی و مهمان نوازی مردمان این استان است.

 

زین الدین تصریح کرد: مردم استان کرمانشاه از گذشته همواره به میهمان نوازی شهره بوده اند طوری که بخش اعظمی از فضای منازل قدیمی این شهر برای پذیرایی از میهمان اختصاص داده شده است.

 

این عضو شورای شهر کرمانشاه افزود: کرمانشاه از گذشته در مسیر راه کربلا قرار داشته و مردم این شهر همواره پذیرای زوار کربلا بوده اند.

 

زین الدین با اشاره به امنیت مطلوب شهر کرمانشاه شادی و نشاط را یکی دیگر از ویژگی های مردم کرمانشاه عنوان کرد و افزود: مصداق این شادی و نشاط موسیقی استان کرمانشاه است که از سازها و آوازهای مختلف تشکیل شده و بسیار شادی آفرین و با نشاط شاست.

 

وی تصریح کرد: استان و بویژه شهر کرمانشاه همواره یکی از بهترین و شادترین برنامه ها را در نوروز دارد و در این زمینه همواره جز شهرهای برتر ایران بوده ایم و دعوت میکنیم از همه مردم ایران تا برای نوروز پذیرای آنها در استان و شهر کرمانشاه باشیم.

 

عضو شورای شهر کرمانشاه غریبه نوازی را از جمله دیگر ویژگی ها مردم کرمانشاه دانست و اظهار کرد: در دیار پهلوانان ظلم و زور وجود ندارد و افراد غریبه نیز مانند هر کرمانشاهی فرصت پیشرفت دارند.

 

زین الدین به چهارفصل بودن استان کرمانشاه اشاره کرد و افزود: این امر موجب می شود تا در هر فصلی امکان مسافرت به استان کرمانشاه وجود داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه کرمانشاه یک ایران کوچک به تمام معناست، گقت: تنوع قومی و قبیله ای و مذهبی در کرمانشاه بسیار است اما همه در کنار یکدیگر در صلح و صفا زندگی می کنند.

 

این عضو شورای شهر کرمانشاه با قدردانی از استانداری، اداره کل میراث فرهنگی و سایر دست اندرکاران برگزاری برنامه هفته فرهنگی کرمانشاه این برنامه را فرصتی جهت آشنایی هرچه بیشتر اقوام مختلف ایرانی با یکدیگر و عاملی جهت تقویت و انسجام ملی دانست.ش

 
تصاویر مرتبط
  •  "مهمان نوازی" کرمانشاهیان هر گردشگری را به خود جذب میکند